Make your own free website on Tripod.com
Novinky, alias ňjúzy....

28.2.1998 - FC SPARTAK TRNAVA PRED ŠTARTOM JARNEJ ČASTI LIGY.

25.2.1998 - Spartakovský káder, pripravený na ligovú jar...

Do Ružomberka odišiel Jakubech, do Petržalky Filipko (zatiaľ je reálnejšie hosťovanie, ale neskôr aj prestup), hosťovanie Čmilanského v Interi sa zmanilo na prestup, v Piešťanoch s krátkym trenčianskym "medzipristátím" zakotvil vojak Hlaváč, v Dunajskej Strede pokračuje v hosťovaní Radványi, odchody Fišana do Senca a Gabriela do ŠKP Devín sú s otáznikom. Na prestup prišli Ružomberčan Talda a Žilinčan Rzeszoto, ako aj Susko z Interu. Z Pasienkov sa vrátil Jozef Pavlík, na jeseň hosťujúci v žlto-čiernom drese. Trénerské kvarteto Galis - Adamec - Zelenský - Vencel má k dispozícii týchto hráčov: Susko, Rzeszoto, Lovasík - Hrabal, Karhan, Tittel, Leitner, Pavlús, Hadviger, Talda, Bališ, Horký, Kostka, J. Pavlík, Bukovič, J. Timko, Mačák, Ujlaky, Formanko, Luhový a Gomes.

24.2.1998 - Posledná previerka pred ligou...

Spartak Trnava - FC Nové Zámky 5:1 (3:1)
Góly: J. Timko, Hadviger, Ujlaky, Gomes, vlastný Garay.

23.2.1998 - Posledné slová pred začiatkom odvetnej časti ligy...

Slovo prezidenta Jozefa Bachratého:
"Rád by som v júni zamenil pražské Staromestské námestie za Trojičné v Trnave. My funkcionári už o majstrovských cieľoch nášho Spartaka hovoríme skromnejšie. Hráči a tréneri chcú však len jedno - majstrovský titul."
Slovo generálneho manažéra Štefana Baťalíka:
"Všetky zápasy na domácej pôde budeme hrávať pri umelom osvetlení - so začiatkom o dve hodiny neskôr, ako je úradný hrací čas. Naše farby zostávajú nezmenené - budú i naďalej červeno-čierne, pričom od sponzorskej firmy Lotto Slovakia máme už čoskoro dostať úplne novú kolekciu oblečenia. Od nasledujúce- ho ročníka ligy bude platiť reglement FIFA a UEFA, nuž sa pripravuje ďalšia etapa rekonštrukcie štadióna. Tak, aby pohárové stretnutia niektorej z európskych súťaží mohli diváci sledovať každý zo svojej sedačky."
Slovo manažéra Milana Urbanovského:
"Spartak v tomto roku oslavuje 75-ročné jubileum a rátame s tým, že do rámca osláv by malo zapadnúť aj stretnutie Slovensko - Kórejská republika, pripravujeme slávnostný bulletin, mnohé ankety a akcie pre našich fanúšikov, no vyvrcholenie osláv by sme najradšej spojili s oslavami majstrovského titulu."

23.2.1998 - Leitner na operáciu!

Ľavý záložník Trnavy Vladimír Leitner si v prvých zápasoch jarnej časti Mars superligy určite nezahrá. Dôvodom je operácia kolena, ktorej sa podrobí v pondelok 2. marca. Ako nám povedal generálny manažér Š. Baťalík, na trávnik by sa Vlado mohol vrátiť o päť - šesť týždňov. Absolvoval síce celé sústredenie v Portugalsku, pre zranenie však nehral ani v jednom zápase.

21.2.1998 - V Maďarsku remíza...

Po priemernom výkone padali góli až na konci zápasu. Približne v 82. minúte sme inkasovali gól po chybe v obrane. V 86. minúte vyrovnával Pavlík, keď po akcii Taldu vracal na šestnástku Formanko, odkiaľ strelou prekonal maďarského brankára.
VÁC Samsung - Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Gól: 86. Pavlík

17.2.1998 - Aj posledný zápas v Portugalsku sa skončil víťazstvom Spartaka...

Trnavčanom sa na poslednú chvíľu zmenil súper. Namiesto plánovaného FC Albufeira hrali takisto s druholigovým tímom SC Olhanense. O výsledku rozhodli už do prestávky, po priemernom výkone sme zvíťazili bez problémov.
SC Olhanense - Spartak Trnava 1:3 (0:3)
Góly: 80. Simone - 10. Ujlaky z 11m, 15. a 45. Luhový
Zostava Spartaka: Susko (46.Rzeszoto) - Tittel - Karhan, Hrabal (46.Hadviger) - Bališ (60.Pavlík), Kostka, Horký (60.Pavlús), Talda, Ujlaky (60.Formanko) - Luhový, Timko (46.Mačák)

16.2.1998 - Moravčík na 90% nie...

Bastia skrátka nie je ochotná pustiť hráča, s ktorým má zmluvu do leta, na jarné hosťovanie. Generálny manažér Spartaka Štefan Baťalík, ktorý sa momentálne s výpravou mužstva nachádza v Portugalsku, nám k celej záležitosti povedal: "Je to pravda, o Moravčíka sme naozaj prejavili záujem. Rovnako hráč o pôsobenie v našom drese. Napriek sľubným náznakom momentálne jeho príchod do Trnavy reálny nie je. Poviem to takto: Moravčík na deväťdesiat percent do Trnavy nepríde!"

14.2.1998 - ?? Ďalšia posila ??

Káder Spartaka by sa mal v najbližších dňoch alebo hodinách rozšíriť o jedného kvalitného hráča zo zahraničia. Jeho meno zatiaľ nepoznáme, ale ak sa prestup uskutočný bude to prestupová bomba na Slovensku za posledných päť rokov... (Bude to Moravčík?)

13.2.1998 - Trnavčania aj v druhom zápase víťazne...

"Bíly andely" po víťazstve nad prvoligovým SC Farense 4:1 zvíťazili aj nad tímom rakúskej najvyššej súťaže Tirolom Innsbruck, na lavičke ktorého sedí bývalý tréner Slavie Praha František Cipro. O víťazstve 3:0 nám referoval manažér Spartaka Štefan Baťalík. "Celé stretnutie sa odohrávalo v našej réžii, bolo tak najmä po prestávke. Ovládli sme hru a súper si nevypracoval prakticky žiadne gólové šance. Pokusy z diaľky naši brankári, či Susko alebo Rzeszoto, spoľahlivo kryli. Treba povedať, že sa už prejavuje naša herná istota, mužstvo sa výkonnostne stabilizuje. Nemožno síce hovoriť o jasnej základnej zostave, no je už zrejmé, ktorí hráči pripadajú do úvahy viac a ktorí menej..." 
Spartak Trnava - Tirol Innsbruck 3:0 (1:0)
Góly: 45. Timko, 70. Ujlaky, 80. Gomes.
Zostava Spartaka: Susko (65. Rzeszoto) - Tittel - Bališ, Karhan - Talda (68. Mačák), J. Pavlík (46. Hadviger), Horký, Gomes - Timko (68. Formanko), Ujlaky, Luhový (46. Hrabal).

11.2.1998 - Trnavčania v Portugalsku, v prvom zápase víťazne...

Futbalisti Spartaka Trnava odohrali v stredu prvý zápas počas sústredenia v portugalskom Fare. Na ihrisku v Loule, 20. km od Fara, sa stretli s trinástym mužstvom prvej portugalskej ligy SC Farense.
FC Farense - Spartak Trnava 1:4 (1:2)
Góly: 25. Braulio z 11m - 41. Luhový, 43. Talda, 69. Mačák, 75. Horký
Zostava Spartaka: Susko - Tittel - Hrabal, Karhan - Bališ, Pavlús, Horký, Talda - Ujlaky, Timko, Luhový; striedali: Rzeszoto, Hadviger, Mačák, J.Pavlík, Gomes
Pre zranenie nenastúpili: Leitner (obnovené zranenie kolena), Kostka (zranenie kolena)

7.2.1998 - Spartak Trnava - Dubnica 2:3, v prípravnom zápase

Spartakovci nezvládli posledný zápas pred odletom do Portugalska, keď podľahli nádejnému druholigistovy z Dubnice.
Góly: Hadviger, Gomes

5.2.1998 - Hrnčár za Trnavu hrať nebude...

Norbert Hrnčár sa rozhodol (možno sám???), že do Trnavy teraz neprestúpi a ani v lete.

4.2.1998 - Spartak Trnava - Púchov 4:2, v prípravnom zápase

Spartakovci, stále bez reprezentantov, zohrali stretnutie s druholigovým mužstvom.
Góly: Gomes, Talda, Timko, Mačák

3.2.1998 - Fišan chytal za Senec...

Bývalý brankár Trnavy Stanislav Fišan, nastúpil v bráne Senca proti Slovanu a zachytal úspešne, pretože Senec nakoniec vyhral 3:1. Pravdepodobne dôjde k prestupu.

2.2.1998 - Predbežné výsledky ankety Trnavského hlasu o najlepšieho hráča...

1. Marek Ujlaky
2. Dušan Tittel
3. Ľubomír Luhový

31.1.1998 - Norbert Hrnčár o žiadnom prestupe nevie, nikto ho zatial nekontaktoval...

31.1.1998 - Spartak Trnava - Devín 5:2, v prípravnom zápase

Trnavskí hráči v tomto zápase zúročili svoje skúsenosti a zvíťazili nad druholigovým celkom Devína. Za hostí nastúpil aj dlhoročný hráč Spartaka Ján Gabriel, ktorému sa skončila zmluva v roku 1997 a keďže povedal Dunajskej Strede nie, bude hrávať od nového roku druhú ligu...
Góly: Timko 2, Kostka, Bukovič, Gomes

28.1.1998 - Spartak Trnava - Topoľčany 5:0, v prípravnom zápase

Spartak, tentokrát bez reprezentantov, si ľahko poradil so súperom z Topoľčian.
Góly: Gomes 2, Timko, Pavlík, Talda

27.1.1998 - Žeby nový hráč v Trnave ???

Podľa neoverených správ má trnavský Spartak záujem o Žilinského stredopoliara Norberta Hrnčára...

27.1.1998 - Spartak Trnava - Šaľa 0:1, v prípravnom zápase

Hralo sa za veľmi chladného počasia na zmrznutom trávniku, hráčom teda nebolo čo závidieť. Jediný gól zápasu strelil Laco Dóka hráč trnavského Cola-Cola a reprezentácie Slovenska v sálovom futbale.

26.1.1998 - Výrok týždňa...

"Staré kusy hrali proti Bobrujsku." (Odpoveď Dušana Tittela na otázku, prečo v prípravnom zápase proti Senici hrajú iba mladí hráči Spartaka.) THe

23.1.1998 - Spartak Trnava - PFK Piešťany 1:1, v prípravnom zápase

Súboj bol dosť bojovný, najmä zo strany Piešťan. Hralo sa na zmrznutom a dosť tvrdom teréne.
Gól: Hadviger

23.1.1998 - Prestupy v Spartaku Trnava...

ODÍDU: Filipko (Petržalka), Hlaváč (Trenčín), Čmilanský (Inter), Fišan (?), Jakubech (Ružomberok)
PRÍDU: Rzeszoto (Žilina), Talda (Ružomberok), Susko (Inter)....../Hrubo sú označené prestupy, ktoré sú už isté/

21.1.1998 - Spartak Trnava - SH Senica 4:0, v prípravnom zápase

Tento zápas bol poznačený poveternostnými podmienkami, hralo sa za obrovského vetra, čo sťažovalo hráčom ovládanie lopty. Nakoniec sa prejavila skúsenosť Trnavčanov.
Góly: Gomes, Hadviger, Kostka, Pavlík

20.1.1998 - Spartak Trnava - Belšina Bobrujsk (Bielorusko) 2:1, v prípravnom zápase

Súper je účastník tohtoročného pohára UEFA, v súčastnosti na 2.mieste bieloruskej ligy. Tento duel bol pomerne kvalitný, Trnava vyhrala pretože bola herne lepšia a mala viac príležitostí.
Góly: Gomes, Timko

17.1.1998 - Výrok týždňa zo sústredenia trnavských hráčov v Tatrách...

"Všetci majú krvavé ruky, len Igor hubu." (Reakcia Vlada Leitnera na sústredení v Tatrách, keď Miro Karhan pri rozcvičke nechtiac udrel Igora Bališa. A Igorova reakcia? "Vlado trepe blbosti, lebo je ešte opitý zo svojej svadby..." THe

15.1.1998 - Nový názov trnavského štadióna...

Mestské zastupiteľstvo Trnavy schválilo na svojom zasadnutí nový názov centrálneho futbalového štadióna, ktorého je mesto Trnava spolumajiteľom. Na uctenie pamiatky bývalého vynikajúceho futbalistu a najmä trénera, ktorý sa veľkou mierou pričinil o päť majstrovských titulov Spartaka Trnava na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov a postup do semifinále EPM 1969, ponesie futbalový stánok názov Štadión Antona Malatinského.

12.1.1998 - Futbalisti spartaka odcestovali na sústredenie do Tatranskej Lomnice...

 12.1.1998 - Kde chce chytať Kamil Susko? Jednoznačne v Trnave...

V najbližšej dobe by sa mali kluby Interu a Spartaka dohodnúť na podmienkach prestupu brankára Suska do Trnavy. Malo by sa tak stať výmenou za trnavského obrancu Petra Čmilanského. Samotný Susko, na otázku, či sa stane v Trnave brankárskou jednotkou odpovedal: "Keby som v to neveril, do Spartaka by som sa nikdy netisol."

12.1.1998 - Od piatka je Peter Zelenský opäť v trnavskom spartaku...

V závere minulého týždňa realizačný tím futbalistov Spartaka Trnava rozšíril jeho bývalý hráč a asistent trénera Peter Zelenský. Pred rokom odišiel do vtedy prvoligovej Dubnice, hoci so Spartakom mal zmluvu do minulého leta. Zelenský napokon na Považí dlho nevydržal, lebo ešte pred skončením sezóny 1996-1997 ho z trénerskej funkcie odvolali. Potom pôsobil ako hrajúci tréner v rakúskom Badene. "Verím, že už od nás nikdy predčasne neodíde a že bude dobre spolupracovať s trénermi D.Galisom a J.Adamcom," povedal na margo jeho príchodu prezident klubu J.Bachratý. P.Zelenský návrat do Trnavy komentoval takto: "Každý sa učí na vlastných chybách, ja som si už dávnejšie uvedomil, že som dlžníkom trnavského futbalu. Teraz ten dlh chcem splatiť a podľa toho budem aj pracovať." Spartakovci sa zatiaľ so Zelenským dohodli na spolupráci do konca tohto ročníka.
 
Novšie udalosti
Návrat