Make your own free website on Tripod.com
FC SPARTAK TRNAVA PRED ŠTARTOM JARNEJ ČASTI MARS SUPERLIGY.

*Rok založenia: 1923
*Prezident: Jozef Bachratý
*Generálny manažér: Štefan Baťalík
*Tréneri: Dušan Galis, Jozef Adamec, Peter Zelenský
*Klubové farby: červená, čierna
*Kapacita štadióna: 19 400/19 400 na sedenie
*Umiestnenie v 1. Slovenskej lige: 1993/94: 7, 1994/95: 6, 1995/96: 3, 1996/97: 2.

AKÁ BOLA JESEŇ?
Pre Trnavu nie je post jesenného lídra v novodobej histórii ničím novým: na prvom mieste zimovala teraz už tretíkrát za sebou. Pravda, ešte ani raz nedokázala celú jeseň prešprintovať bez jedinej prehry - až v roku 1997. Na druhej strane - ak vlani bol Spartak na jeseň doma stopercentný, teraz pustil body v dvoch remízach. Prvá sa zrodila v súboji s najúhlavnejším rivalom 1. FC Košice, druhá s Humenným, ktoré neznepríjemnilo Trnavčanom život prvý raz. Prvá polovica súťaže potvrdila, že Spartak urobil v lete dobré nákupy. Stačí sa pozrieť do listiny strelcov: Luhový strelil 15 gólov, Tittel päť. Trnava je naďalej diváckou výkladnou skriňou nášho futbalu - divák na Spartak ani po zlyhaní vo finiši minulej sezóny nezanevrel. Z devätnástich hráčov, ktorí na jeseň obliekli trnavský dres, nastúpili vo všetkých zápasoch Tittel, Pavlús, Bališ, Timko a Ujlaky.

AKÁ BOLA ZIMA?
Halový turnaj o Pohár predsedu NR SR tentoraz Spartak nevyhral, vo finále ho zdolala Žilina 4:3. Úlohou číslo 1 je však vyhrať ligu. Už pred halovým turnajom posilnili v Spartaku realizačný tím - ďalším Galisovým asistentom sa stal Peter Zelenský, ktorý pred rokom z Trnavy napriek nesúhlasu vedenia klubu odišiel a teraz sa do Spartaka dosť nečakane vrátil. Prvý asistent Jozef Adamec vraj dostal ponuku za Slovana, on sám to však dementoval. S mužstvom sa chystali na jar aj nové posily - brankár Rzeszoto a záložník Talda. Brazílčana Agripina poslali do Dunajskej Stredy, no neuchytil sa ani tam, a preto sa vrátil domov. Trnavčania absolvovali hrubú prípravu na dve doby - najprv v Tatranskej Lomnici a potom v Piešťanoch, zápasovú prax získavali v Portugalsku. Po návrate sa vyjasnilo aj okolo brankára Suska - dnes je už hráčom Spartaka.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY:
*20. 1. Belšina Bobrujsk (Piešťany) 2:1
*21. 1. Senica (Piešťany) 4:0
*24. 1. Piešťany (v) 1:1
*27. 1. Šala (d) 0:1
*28. 1. Topoľčany (d) 5:0
*31. 1. Devín (d) 5:2
* 4. 2. Púchov (d) 4:2
* 7. 2. Dubnica (d) 2:3
*11. 2. Farense (Portugalsko) 4:1
*13. 2. Tirol Innsbruck (Portugalsko) 3:0
*17. 2. Olhanense (Portugalsko) 3:1
*21. 2. Vác (v) 1:1
*24. 2. Nové Zámky (d) 5:1

Päť otázok pre trénera Dušana Galisa.
1. ČO BY STE CHCELI TEJTO JARI ZAŽIŤ?
"Šťastných trnavských divákov! Trnavčania si totiž už naozaj zaslúžia, aby sa splnilo ich veľké želanie a Spartak sa stal po štvrťstoročí futbalovým majstrom. V týchto slovách je vlastne obsiahnuté aj moje trénerské želanie, ja budem totiž spokojný len s prvým miestom v konečnej tabuľke Mars superligy. A ešte čosi by som chcel prežiť - trnavské oslavy, veď nepochybujem o tom, že v ten deň, keď sa stane Spartak majstrom Slovenska, bude na nohách celé mesto a jeho okolie."
2. ČO BY STE ZAŽIŤ V NIJAKOM PRÍPADE NECHCELI?
"V našej lige je toho, čo by som počas jari zažiť nechcel, viac. Nebudem to však teraz rozoberať, ale poviem len jedno - zbytočné zranenia hráčov! Ani jednému chlapcovi neprajem, a nielen z nášho trnavského mužstva, aby sa musel na futbal pozerať z tribúny a s nohou v sadre..."
3. STE SPOKOJNÝ SO SÚČASNOU SILOU VÁŠHO HRÁČSKEHO KÁDRA?
"Z pohľadu slovenskej ligy a jej úrovne by som spokojný aj mohol byť, ale kedže už poznám európske kritériá na kvalitu, neviem, neviem... Nehovorme v tomto prípade len o Trnave, hovorme o celom našom futbale! Hráčom chýbajú skúsenosti z ťažkých súbojov, ako aj sebavedomie pri riešení určitých herných situácií. V neposlednom rade aj ešte stále toľko skloňovaný profesionálny prístup futbalistov k svojim povinnostiam."
4. ČÍM BY MALO VAŠE MUŽSTVO PRITIAHNUŤ ĽUDÍ NA TRIBÚNY?
"Predovšetkým atraktívnou hrou, ktorá sa bude divákom páčiť. Nesmierne dôležité sú aj vzťahy a o tých našich trnavských si myslím, že sú ideálne. Funkcionári, tréneri, hráči, fanúšikovia patria jednoducho k sebe! Futbalová Trnava, aj so svojím okolím, je celok, ktorý nemožno rozdeliť. Neviem si predstaviť, že by divák na tribúny nášho štadióna neprišiel, a viem, že Spartak ťahá všade tam, kam príde."
5. STE ZA TO, ABY SA POČET MUŽSTIEV NAŠEJ NAJVYŠŠEJ SÚŤAŽE ZNÍŽIL? AK ÁNO, KEDY A NA KOĽKO TÍMOV?
"Ovplyvní môj názor vyriešenie tohto háklivého problému? Keď áno, tak poviem svoje, keď nie, tak načo sa do toho zbytočne púšťať?! Ja som bol tvrdo proti rozšíreniu ligy a stal sa pravý opak... Podľa mňa by sa mala Mars superliga "uspokojiť" s dvanástimi účastníkmi a čo možno najskôr. Škoda, že my tréneri o takých vážnych otázkach nerozhodujeme, že o tom hlasujú iní..."

Návrat