FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 5:2 (3:1)

Štart mal Spartak ako vo sne: v 6. min nezastavil Klimpl Karhana, ten predložil loptu ideálne J. TIMKOVI a Juračka nemal proti jeho strele z uhla šancu. O dve minúty Jakirovič odstavil Boháčika v sľubnej šanci na hranici únosnosti a po prvom rohovom kope v 12. min trafil GOMES hlavou brvno. V 14. min už bol presnejší: Timkov milimetrový oblúčik preletel znova ponad Klimpla a Brazílčan pridal druhý gól. To už bolo na Stanislava Jarábka priveľa a mladý Ružomberčan sa porúčal z ihriska... V 18. min prešla lopta po dobrej akcii k UJLAKYMU, ten ľavačkou vystrelil, Juračkovi prekážali vo výhľade spoluhráči a navyše stál na "zlej" nohe - 3:0. Potom chytil kapitán hostí na dvakrát Gomesovu strelu, Karhanova hlavička išla nad rovnako ako Tomovčíkov pokus, Hrabal ho skúšal z 30 metrov, v 36. min sa mu takmer podarilo dať gól, ale o dve minúty Horký školácky stratil loptu, KOSTÚR postupoval kolmo cez troch Trnavčanov, ktorí mu urobili zdvorilý špalier, a znížil. Tri minúty pred prestávkou pekná Ujlakyho strela skončila na brvne a čakalo sa, či Spartak po úvodnom koncerte prenesie znova roztrasený výkon aj do druhej polovice. Stalo sa. V 49. min sa HELBICH odhodlal z 30 m vystreliť a trafil priehlavkom tak ideálne, že Susko do šibenice nedoletel. Razom tu bola na jar už zvyčajná trnavská nervozita a útočný kŕč, Dukla pôsobila štvrťhodinu lepším dojmom, často útočila, no zakončenie krivkalo. Úľavu do hľadiska i na ihrisko priniesol po pokusoch Bališa, Bugára a Ujlakyho striedajúci TALDA, keď sa zbavil poľahky Karasyho a po tráve prestrelil Juračku. Potom už hostia, ktorým sa bez Š. Rusnáka, Faktora, Mar. Strelca a Praženicu predsa len "zosypal" zvyčajný systém hry, nenašli silu na odpoveď. V predposlednej minúte po peknej, ale dosť zložitej ceste lopty na pravú stranu dokonal dielo prudkou strelou ďalší náhradník - BUGÁR.