SCP Ružomberok - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Kým z povesti uchádzača o titul išiel aký-taký strach, domáci hráči bránili svoju bránu ako Verdun. Ukazuje sa však, že nie je veľkým kumštom nedostať gól od "bílych andelov" (Spartak hral tentoraz v bielom), lebo tí akoby sa naozaj prevtelili na bezbranné nebeské barančeky... Ešte v 2. min Karhan podnikol sólový útok, ktorý sa skončil pri Trabalíkovi, potom v 12. min mala lopta z kopačky Formanka minimálnu šancu dostať sa do siete, napokon v 24. min Gomes spoza šestnástky naznačil, že tým smerom by mali ísť poriadnejšie strely. Lenže obrana hostí mala veľké problémy s občasnými útokmi "mužských ruží" a schytávala aj žlté karty. Obava z tridsaťsedemročného Viliama Hyravého bola očividná. Mal na neho hrať osobne Bugár, to sa však trénerom Trnavy akosi nepáčilo a tak poslali na ihrisko už po polhodine iného strážcu - Horkého. Nie veľmi šťastne, lebo v 41. minúte práve faul na starešinu našej Mars superligy bol začiatkom gólu: Hyravý má so svojimi spoluhráčmi dobre nacvičené signály, technickým oblúčikom prekopol celú obranu súpera, hlavičku Huťku stihol Susko ešte vyraziť, no MIČENEC pohotovou dorážkou rozjasal obecenstvo. Susko okrem gólu dostal aj žltú kartu za nemiestne gestá voči asistentovi rozhodcu. Druhú polovicu už do väčšej miery poznačila odvaha Liptákov, najmä keď zistili, že sú silnejší dokonca aj bežecky. V 48. min ušiel ŠAFRANKO, ale stroskotal na Suskovi. O deväť minút sa tento domáci útočník dostal znova zoči-voči Suskovi, pokojne ho obišiel a bolo 2:0... Trnavský tím sa oddal osudu, Ružomberčanom stačilo trochu sústredenejšie brániť, aby Trabalík nemusel znervóznieť, naopak, v 71. minúte Melicherčík netrafil z niekoľkých krokov a dve minúty pred koncom takisto urobil aj Šafranko. Ovácie nemali konca-kraja: Ružomberok vyhral nad Trnavou po 37 rokoch (naposledy ešte vo vtedajšej II. lige)...