1. FC KOŠICE - FC SPARTAK TRNAVA 4:0 (2:0)
11 576 divákov, rozhodovali: Hriňák (Suchý, Medveď)
GÓLY: 21. Tóth, 32. a 66. Sz. Németh, 68. M. Sovič
ŽK: Molnár, Špilár, Sz. Németh - J. Timko, Horký, Karhan
ČK: 62. Gomes
1. FC: Molnár - Semeník - I. Kozák, Špilár, Tóth - M. Sovič, Zvara, Dzúrik, Janočko (75. Bochnovič) - Sz. Németh, Kožlej (81. Ľubarskij)

SPARTAK: Susko - Hrabal, Tittel, Karhan - Bališ (59. Gomes), Kostka, Horký, Ujlaky, Talda - J. Timko, Luhový

Žreb vyhrali Trnavčania, ale po opatrnom začiatku pálil už v 5. min. Tóth tesne nad. Domáci chytili opraty pevne do svojich rúk a postupne svojím herným prejavom začali plniť úlohu favorita. Pravda, v 12. min. takmer udrelo z jasného neba na opačnej strane. Po dlhom Hrabalovom pase na hranici postavenia mimo hry si pred vybiehajúcim Molnárom v ťažkej pozícii Timko loptu síce spracoval, ale súperovho brankára už neobhodil. Molnár dostal žltú kartu za rečnenie, asistent Bodnár musel na tribúnu a po upokojení hra pokračovala opäť podľa rozbehnutého scenára. V 17. min. spálil Kožlej hneď dve gólové šance, keď pri prvej po Karhanovej chybe neobišiel Tittela, a pri druhej mu Susko stačil nohou dobre mierenú strelu vyraziť. V 21. min. po faule Taldu kopal z pravej strany ľavačkou priamy kop Tóth a jeho v múre tečovaná strela skončila v pravom dolnom kúte Suskovej brány - 1:0. V 24. min. po výkope trnavského brankára pripravil Semeník malou domov šancu na vyrovnanie Timkovi, ktorý tentoraz Molnára prehadzoval, ale košický brankár skvele zasiahol. Keď v 32. min. Kozák vybojoval na Karhanovi roh a po jeho rozohratí nakrátko centroval pred bránu po vyhratom súboji s Luhovým Zvara, Némethova hlava sa nemýlila. Aj hostia mohli dať gól - po dlhom aute Karhana však Bališ z päťky len slabo hlavičkoval do rúk Molnára. Po prestávke sa o vzruch starali už len domáci a Trnavčan Gomes. Ten po troch minútach na ihrisku musel s červenou po intermezze so Sovičom z neho, a tak definitívne k. o. aj početne zdecimovanému súperovi dal umiestnenou dorážkou Németh. A keď v 68. min. Sovič ľavačkou vymietol pavučinu v hornom rohu Suskovej brány, bola Trnava zrelá na uterák.

KAROL PECZE (1 .FC Košice):
"V dnešnom sme podali veľmi dobrý výkon, opäť zavládla na našom štadióne futbalová radosť. A toto je pre mňa ten najpríjemnejší pocit z dnešného zápasu. Myslím si, že to bolo veľmi dôležité stretnutie, z toho pohľadu, že bolo potrebné vyhrať a potvrdiť našu kvalitu. Do konca súťaže je ešte dosť kôl, ale my sme sa snažili, aby sme si udržali bodový náskok pred Trnavou a kvalitným futbalom potvrdili, že sme a budeme chcieť byť najlepší. Mysliím si, že sme dokázali, že máme dobré mužstvo, svojim dnešným výkonom sme to potvrdili. Nerád by som vyzdvihoval jednotlivcov, hralo dobre celé mužstvo, počnúc Molnárom a končiac Némethom. Najbližšie cestujeme na bratislavský Inter, tam musíme našu formu potvrdiť."

Z tlačovej besedi po zápase:
Dušan Galis celkom zreteľne a bez emócií konštatoval:
"Súper bol jednoznačne lepší, kompaktnejší a vyhral zaslúžene. Tím 1. FC je v našej marssuperlige najlepší a dnes to dokázal."
Na Dušana Galisa smerovala otázka, ktorého zo svojich hráčov aj napriek prehre 0:4 môže pochváliť...
"Z môjho kolektívu, ktorý ma sklamal, si pochvalu zaslúžia len Timko a Kostka. Obaja vydali zo seba všetko."
Hralo sa o titul. Myslí naň ešte aj Spartak?
"Nehovorme a nebavme sa o titule... Bavme sa o našej hre a psychike, ktorá je po zápase s Trenčínom na dne."
Čo tréner Galis na Gomesovo vylúčenie?
"Asi to nebolo na červenú kartu, hoci to bola hlúposť. V zápase bolo viac nebezpečnejších zákrokov mieriacich na nohy..."
Karol Pecze netajil radosť:
"Je veľká! Z výkonu, z konečného výsledku a z toho, že sme divákom predviedli futbal, ktorých ich potešil. Víťazstvo je pekné, ale je to len jeden zápas a nás ich čaká ešte desať. Viem, päťbodový náskok v tabuľke ešte nie je rozhodujúci, ale je uspokojujúci. Všetci naši sa pripravili na súpera veľmi dobre a Trnavčanom dali lekciu z efektnosti i efektívnosti."
Padla i otázka, či mu nie je ľúto bývalých zverencov z Trnavy.
"Našim cieľom bolo vyhrať, profesionálny futbal nepozná ľútosť, veď nikomu nebolo ľúto ani to, keď ma z Trnavy v lete posielali preč. Dosiahli sme svoj cieľ a ja som maximálne spokojný."
Návrat