DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC SPARTAK TRNAVA 0:2 (0:0)
7215 divákov, rozhodovali Jakubec (Suchý, Špivák)
GÓLY: 76. Karhan, 83. Luhový
ŽK: Poljovka, Horký
DUKLA: Juračka - Karásek - Poljovka, Karasy, Praženica - Helbich, Minarovič (81. Kováč), Bažík (79. S. Baláž), Malatinský, Penov - Kostúr (81. Hudáček).

SPARTAK: Susko - Tittel - Hrabal, Karhan - Bališ, Kostka, Horký, Ujlaky, Talda (70. Mačák) - J. Timko (46. Gomes), Luhový (86. Formanko).

Domáci bez zraneného Š. Rusnáka prispôsobili faktu, že im zostal len jediný útočník rozostavenie a päťčlenná záloha často márne hľadala v útoku spoluhráča. Zo stredu vybiehal na pomoc Kostúrovi najčastejšie Malatinský, ale to nestačilo na dlhšie udržanie lopty na polovici Spartaka. Trnavčania kopali na začiatku sériu rohov a priamych kopov v okolí šestnástky, ale v dobre organizovanej domácej obrane bola ich prevaha jalová. Diváci, ktorých prišlo toľko, že poutierali aj desaťročný prach na sedadlách, spoznali útočnú silu mladej Dukly až po viac ako polhodine hry.V 38. min. Kostúrovu hlavičku po rohovom kope Susko vyrazil do Taldu, od neho sa lopta odrazila pred Helbicha a ten ju v páde poslal do žrde. Tesne pred prestávkou namieril Kostka hlavou po Luhového mäkkom centri tesne vedľa. Druhý polčas priniesol viac vzruchu i kvality.Domáci viac útočili do otvorenej obrany a hneď sa to premietlo nielen do počtu rohových kopov, ale aj príležitostí. Po šanci Ujlakyho a Gomesa, ktorá sa skončila na bočnej sieti Juračkovej brány obral v 65. min. Malatinský na stredovej čiare o loptu Hrabala, prešprintoval s ňou tridsať metrov, vystrelil, lenže Susko mal na Štiavničkách veľký deň. O dve minúty Bažíkovu strelu zblokoval Hrabal a v 68. min. prišla najväčšia chvíľa Dukly. Malatinský prihral do uličky nabiehajúcemu Penovovi, jeho strelu obrana Trnavy zrazila pred Kostúra a ten spálil zoči-voči trnavskému brankárovi skvelú príležitosť. Po prvom rohu hostí v druhom polčase vyskočil na Ujlakyho center Tittel, loptu posunul Karhanovi a reprezentačný obranca hlavičkou z troch krokov otvoril skóre. Domáci mohli vyrovnať desať minút pred koncom, lenže Karasy vystrelil tesne vedľa. V 83. min. zbehol do šestnástky Dukly Luhový a tečovanou strelou po zemi pridal druhý gól. V tej chvíli si domáci určite s ľútosťou spomenuli na nepremenené šance...

PETER BENEDIK (Banská Bystrica):
"Som rád, že naši mladí "pionieri" zapracovali, chýbalo nám ale viac športového šťastia. Hrali sme iba s jedným útočníkom, čo dnes ide ťažko. V našej zálohe nemajú štyria hráči ešte ani dvadsaťjeden rokov. Na "štandardky" súpera sme sa pripravovali, no dosť ich bolo aj takých, ktoré nemuseli byť... Prvý gól sme napokon inkasovali po primitívnom signále z rohu."

DUŠAN GALIS (Trnava):
"Bol to dobrý prvoligový zápas. Najmä druhý polčas, v ktorom mali diváci možnosť vidieť veľa pekných akcií a gólových príležitostí. Do prestávky sme hrali príliš opatrne, naši hráči očividne nechceli urobiť chybu a nebyť šťastia, mohli sme prehrávať. Šanca, ktorú spálil Helbich, bola stopercentná. Po debate v kabíne si hráči uvedomili, že o víťazstvo musia bojovať inak. V druhom polčase, najmä v závere zápasu, sme vybojovali zaslúžene tri body. S výsledkom sme veľmi spokojný."

Pozápasová tlačovka v B. Bystrici bola všetko, len nie pokojná...
Nahnevaný Benedik, kontrujúci Galis
Tréner Dukly Peter Benedik prišiel na tlačovku nie dobre naladený. A keď zakázal zaznamenať svoje vystúpenie kamere VTV, spustil: "Nechcite, aby som niečo povedal. Keby ste sa ma opýtali pred zápasom, povedal by som: chcem, aby bol zápas čistý a férový. Viac odo mňa nechcite vedieť, lebo budem opäť ja ten zlý. Možno by vám povedali niektorí hráči, čo sa tu dialo pred dvoma týždňami."
Až po týchto slovách ako-tak zhodnotil dianie na trávniku, aby okrem iného povedal aj toto: "Pred druhým gólom súpera bol Baláž evidentne faulovaný. Rozhodca povedal v kabíne pred stretnutím nášmu kapitánovi Karáskovi: za každý faul rukami budem pískať jedenástku. Taký faul je však faulom aj na polovici ihriska..."
Potom prišla reč na zahodené šance Bystričanov, ktoré boli v dvoch prípadoch viac než stopercentné... "Keby hral dnes Rusnák, zo šancí, aké mal Kostúr či Karasy, dá dva góly. Rovnako Lapšanský, s prstom v nose...," neskrýval Peter Benedik. S väčším nadhľadom, pre víťaza pochopiteľným, vystupoval tréner Spartaka Dušan Galis. Na adresu veľkého počtu dier v obrane jeho mužstva, brankára Suska a striedania, keď k čiare išiel najprv Luhový, aby z ihriska napokon odišiel Talda, povedal: "Keď sa hrá vo futbale otvorene, zväčša sa v obrane vyskytnú aj diery. Neboli by, keby sme sa postavili v Bystrici pred šestnástku a odkopávali lopty. Na adresu Suska nepoviem absolútne nič, pretože je v bráne na to, aby chytal a podržal mužstvo. Neviem prečo sa chystal dolu Luhový, lebo jeho som nestriedal." Pridal aj poznámku k rozhodcovi: "Za prvý faul Praženicu na Timka mala byť žltá karta. Timko po ňom prestal hrať a preto som ho striedal." Na záver si na margo toho, či ho Dukla niečím prekvapila, neodpustil takúto odpoveď: "Nie, ničím. Je to mladé ctižiadostivé mužstvo s dobrým základom. Môže v lige nachytať na hruškách kohokoľvek, okrem jedného mužstva..." Po otázke, či chcel Peter Benedik úvodnými slovami naznačiť, že bol zápas ovplyvnený, odvetil: "Ja som nechcel naznačiť nič. Mám svoju hrdosť. Nech si každý myslí, čo chce. Nepoviem nič, aby ma nepretriasali na metodickej komisii a nevzali mi trénerský preukaz, ktorý som získal poctivým vysokoškolským štúdiom. Dnes však mám pocit, že to nejde dobrým smerom." Na to kontroval Dušan Galis: "Ja som ho mal tiež, keď v minulosti chodili najlepší hráči do oboch Dukiel..." - a odštartoval tak lavínu osobných prekáračiek, ktoré na pozadí sobotňajšieho zápasu pod Urpínom ani nestoja za reč...

Návrat