HFC HUMENNÉ - FC SPARTAK TRNAVA 1:3 (0:2)
10 555 divákov, rozhodovali: Ihring (Bartoš, Kačenga)
GÓLY: 3. Luhový, 11. Hrabal, 67. J. Sovič, 85. Talda
ŽK: J. Sovič, Piatka - Horký, Karhan, J. Timko

HFC: Krása - Čišovský, Fajkus, Sečen - J. Sovič, Jantek, Sninský (54. Kasana), Tomovčík, Micák - Mati, Piatka

SPARTAK: Susko - Tittel - Hrabal, Karhan - Bališ, Mačák (90. Pavlús), Horký, Ujlaky, Talda (88. Hadviger) - J. Timko (81. J. Pavlík), Luhový

Hostia prišli pod Vihorlat s neskrývaným úmyslom vyhrať a už v 3. min. sa ich túžba začala premienať v realitu. Po rohovom kope Ujlakyho a chybe domáceho brankára Krásu, ktorý center podbehol a loptu vytlačil iba k Luhovému, otvoril trnavský kanonier gólový účet. Hráči HFC pôsobili zakríknuto a keď v 10. min. po Micákovom centri mal príležitosť Sečen, hlavičkoval iba k Suskovi. Gól padol o minútu a znova do Krásovej brány: na začiatku akcie bol opäť Ujlakyho center, ktorý najskôr Tittel hlavou namieril do brvna, no keď odrazenú loptu domáca obrana neodvrátila, Hrabal ju poslal do siete. S dvojgólovým náskokom sa spartakovcom behalo ľahšie a skúšali viaceré kombinačné akcie zaváňajúce pre domácu bránu nebezpečenstvom. V 28. min. obrana HFC v domienke, že ide o ofsajd, prestala hrať, Bališ poľahky unikol, no jeho prihrávku usmernil Luhový iba do brankára. V 40. min. nabiehal na Matiho center v šestnástke Spartaka Piatka i Sninský, ale Susko včas proti lopte vybehol. Do druhého polčasu nastúpili domáci živšie, so snahou zatlačiť súpera, ale dlho zbierali iba rohové kopy. V 53. min. dobre odcentroval z ľavej strany Sninský, nikto zo spoluhráčov však na jeho výzvu nereagoval. Až v 67. min. prekvapil všetkých na ihrisku i v hľadisku presnou strelou z dvadsiatich metrov pod brvno domáci kapitán Sovič a znížil na rozdiel jediného gólu. Domácim svitla remízová nádej, vrhli všetky sily do útoku, čo sa im v 82. min. mohlo vypomstiť, keď sa sám pred Krásom ocitol Mačák, no stopercentnej šance sa zľakol. O tri minúty napokon Humenčania na svoj záverečný vabank predsa len doplatili, keď na dlhú prihrávku nabehol po ľavej strane Talda a poistil víťazstvo Trnavy.

VLADIMÍR GOMBÁR (Humenné):
"Do prvého polčasu nastúpili chlapci trochu preexponovaní. Trnava bola lepšia, dala rýchlo prvý, podľa mňa rozhodujúci gól po našej hrubej chybe, a hneď nato pridala druhý. V druhom polčase sme sa zlepšili, zatlačili sme hostí do defenzívy a strelili sme krásny gól. Práve vtedy sa lámal chlieb zápasu, ale pri treťom góle v našej sieti rozhodla vyššia moc..."

DUŠAN GALIS (Trnava):
"V prekrásnej atmosfére sme v prvom polčase podali vynikajúci výkon. V druhom polčase sme však na lavičke prežívali nervy, pretože tridsať minút hrali lepšie Humenčania, znížili na rozdiel jediného gólu. Až Taldov gól uspokojil moje mužstvo. Myslím si, že sme v tomto zápase vyhrali zaslúžene."

Návrat