INTER BRATISLAVA - FC SPARTAK TRNAVA 2:0 (1:0)
6010 divákov, rozhodovali: Micheľ (Balko, Doboš)
GÓLY: 33. P. Németh, 47. Kratochvíl
INTER:Hýll - Ovad, Čmilanský, Šuchančok, Kratochvíl - Czinege, P. Németh, Chrenko, Greško - Pinte (89. Majsniar), Babnič (76. J. Daňko)

SPARTAK:Susko - Hrabal, Tittel, Leitner - Bališ (62. Formanko), Horký, Kostka (46. Luhový), Pavlík, Ujlaky - J. Timko, Talda

Ak by sme to porovnávali s utorkovým pohárovým súbojom týchto súperov, ten ligový sa začal v oveľa svižnejšom tempe a predovšetkým obojstranne útočnejšie. V 6. min. Talda vnikol do šestnástky, ale váhal so zakončením, o chvíľu musel Babnič síce pekne, ale neúčelne kľučkovať v obrane Spartaka, lebo spoluhráči mu nestačili rýchlosťou a v 12. minúte sa prvý raz začal lámať chlieb zápasu: Ujlaky vzorne ušiel po ľavej strane, presne nacentroval a Kostkovu hlavičku vytláčal Hýll na brvno a do poľa. Inter, získavajúc čoraz viav pôdu pod nohami i stred poľa, zasadil hosťom prvý úder v 33. min: po Babničovej prihrávke P. Németh výborne obohral Horkého a nechytateľne prekonal Suska. Spartak šípil, že bude zle a zatlačil, získal minisériu rohových kopov a po štvrtom Kostkova hlavička prinútila Hýlla zasahovať. Nech už prišla Trnava po prestávke na ihrisko s akýmikoľvek plánmi, "zrušil" ich po necelých dvoch minútach hry rohový kop výborne hrajúceho Greška: lopta pretela cez celú zónu a Kratochvíl hlavou nedal Suskovi šancu. V 54. min. prišla predposledná možnosť Spartaka zvrátiť výsledok: konečne vyšla akcia na jeden dotyk, na jej konci bol Luhový, ale jeho strela zo 14 metrov išla tam, kde stál Hýll. Poslednú šancu hostí mal po prihrávke J. Pavlíka Ujlaky, výborne sa uvoľnil, prízemná strela však letela vedľa. Vabank hrajúci hostia uvoľnili Interu stred poľa a žlto-čiernym sa núkali sľubné brejkové šance, ale Pinte, Czinege i P. Németh akoby už boli gólovo nasýtení. Keď si J. Timko s Pavlíkom neporadili v šestnástke ani päť minút pred koncom, dostali trnavské majstrovské ambície ďalšiu hlbokú trhlinu, ba aj druhá priečka aj odrazu v stave ohrozenia.

LADISLAV PETRÁŠ (Inter):
"Začali sme dosť nervózne, strácali sme lopty, no naši hráči mali zjavnú chuť nad Trnavou vyhrať a po prvom góle sme sa postavili na nohy. Rátali sme, že Spartak po prestávke otvorí hru a priestor sme chceli využiť na poistenie výsledku. Napokon sa tak stalo veľmi rýchlo a po štandardnej situácii. Potom už stačilo kontrolovať hru."

DUŠAN GALIS (Trnava):
"V prvom polčase som bol spokojný s prístupom i plnením taktických zámerov. Jediná chyba v strede poľa nás však stála gól, hoci nerozhodný stav by bol adekvátny priebehu hry. Chceli sme po prestávke vývoj obrátiť, ale rýchlo sme inkasovali druhý raz a bolo vlastne rozhodnuté. Pri našej otvorenej obrane mal súper ešte ďalšie šance."

Návrat