Novinky, alias ňjúzy....
7.5.1998 - Najlepší strelec ligy preradený do B mužstva...
<Ľuboš, konflikty sa s vami priam ťahajú. Mali ste ich v Interi, máte ich aj teraz v Trnave. Viete to vysvetliť? 
"Som narodený v znamení barana, takže určitú tvrdohlavosť pripúšťam, ale konflikty rád nemám." 
<Do jedného ste sa, a to nedoškriepite, dostali s trénerom Trnavy Galisom. 
"Ja to nekomentujem, mám čisté svedomie, možno niekto iný ho nemá... Ja som vždy chcel vyhrať každý zápas. Galis je falošný človek." 
<Správna rada Spartaka rozhodla, že s okamžitou platnosťou vás preraďuje do trnavskej rezervy. Budete za ňu hrať? 
"Podľa reglementu súťaží nemôžem. Pretože mám už na svojom konte desať ligových štartov a taký hráč už za B-mužstvo hrať nemôže. S "béčkom" však 
nemienim ani trénovať." 
<V ďalšom kole hostí Spartak Ružomberok. V zostave nebudete, prídete aspoň na tribúnu? 
"Prídem a budem držať chlapcom palce. Spartak mi totiž prirástol k srdcu." 
<Čo vás momentálne najviac škrie? 
"To, že hráči na Slovensku nemajú nijaké práva. Rozhodujú za nich iní." 
<Predvčerom pri "rozlúčke" s trnavským "áčkom" ste údajne zanechali v kabíne pľuvanec. Prídete ho aj odpratať? 
"Ja nemám čo odpratávať. Ja som sa v Trnave vždy snažil o to, aby boli so mnou spokojní. Mám čisté svedomie." 
<Momentálne vediete tabuľku strelcov, no po verdikte správnej rady klubu si zrejme už ďalší gól na svoje konto prinajmenej v tejto sezóne nepripíšete. Do kanonierskej stovky vám chýbajú štyri góly. Myslíte si, že strelíte ten stý v trnavskom drese? 
"Ten vysnívaný stý chcem dať, to je pravda. Chcel som ho dať už túto jar v Trnave, iní však boli proti. Nemusím ho dať v Trnave, možno ho dám inde..."
7.5.1998 - Jozef Adamec, odsunutý na druhú koľaj...
<V pondelok večer ste boli prítomný na rokovaní správnej rady Spartaka a práve na ňom sa rozhodlo... 
"Už asi mesiac, či šesť týždňov, zasadala správna rada aj za prítomnosti nás trénerov, ale v pondelok rokovala najskôr sama, až potom si pozvala pána Galisa, a keď on odišiel, prišiel rad na mňa. Hneď na začiatku musím povedať, že som skalopevne presvedčený o tom, že návrh na moje odvolanie od mužstva podal pán Galis! O opaku nepochybujem, pretože funkcionári začali svoju reč ku mne slovami: Vy, tréneri, sa neviete dohodnúť, neviete sa voči sebe správať... Ja som s tým nesúhlasil, ja s Dušanom Galisom problémy nemám, ale problémy majú so mnou páni Galis, Zelenský a Baťalík! Trvajú už od začiatku zimy, od príchodu Petra Zelenského sa v realizačnom tíme vytvoril silný protiadamcovský trojlístok. Cítil som to už na zimnom sústredení vo Vysokých Tatrách, potom aj v Portugalsku a cítil som to až do pondelka! Nemôžem súhlasiť so správou pre masmédiá, že ma odvolala správan rada na základe svojej analýzy trnavských problémov. Odvolala ma na žiadosť troch spomínaných pánov." 
<Reči, ktoré kolovali Slovenskom o tom, že to v trnavskom trénerskom tíme neklape, boli teda pravdivé... 
"Boli a problémy sa "narodili" už v tom okamihu, ako sme s Dušanom Galisom prišli do Trnavy! Hneď od začiatku sme mali odlišné názory na tréningový proces a od začiatku sa rozchádzali aj naše predstavy o zložení mužstva. O týchto dôležitých veciach hovoril hlavný tréner so mnou veľmi povrchne, ba dalo by sa povedať, že so mnou o nich nedebatoval vôbec. Skrátka a jasne Galis ma nepustil k ničomu a ja som ho vždy akceptoval. Bol a je prvým trénerom v Trnave!" 
<Vy ste správnej rade nič nepovedali, nič jej nevyčítate? 
"Nemal som prakticky možnosť čosi povedať. Postavila ma pred konečný rezultát a keď jej členom môžem dačo vyčítať, tak len to, že si nevypočuli aj moje argumenty." 
<Naozaj ste mali za úlohu len z lavičky povzbudzovať mužstvo? 
"Prischlo mi aj čosi navyše, v tréningovom procese som mal na starosti nácvik štandardných situácií a nové signály boli zakázané! Aj na dedine kope roh len ten, kto to vie..." 
<Ako ste sa vyrovnali s rozhodnutím správnej rady, ktorá vás poverila inými úlohami? 
"Fantasticky. S rozhodnutím z pondelka som sa vyrovnal už v predstihu - ešte v zime! Po príchode Petra Zelenského k mužstvu. Okamžite som postrehol, kam to v Spartaku meruje. Hneď na začiatku som bol odsunutý na druhú koľaj a po jeho príchode odhodený až na štvrtú. Po návrate zo zimného sústredenia sa po Trnave rozprávalo o tom, ako Zelenský telefonoval domov, že v Tatrách nedá Galis Adamcovi žiadnu prácu, že všetko robia len oni dvaja..." 
<Tušíme, že už v titul veľmi neveríte. Kedy a kde Spartak stratil šance získať ho? Prečo ich stratil, kde sa stala chyba? 
"Nestratil ich v jednom či v dvoch zápasoch. V Prievidzi alebo na Pasienkoch. Príčiny majú ďalekosiahlejšie korene. Poviem to aj takto - prečo Luhový, ktorý začal s nami trénovať päť dní pred začiatkom ligy a jeseň mal fantastickú, po takmer roku prípravy v mužstve má takú formu, akú má? Prečo vypadol Karhan z reprezentácie? Prečo Bališ robí len áhradníka, prečo z piatich reprezentantov máme odrazu len jedného a do výberu Jozefa Jankecha nepribudol žiaden ďalší z Trnavčanov? Kam sa stratil náš trojbodový náskok z jesene? To ja aj odpoveď na otázku, kde sa stratila liga! Ľudia, ktorí futbalu rozumejú, lepšie vysvetlenie nepotrebujú." 
<Mierite na tréningový proces! 
"Do jeho obsahu som nemal šancu prehovoriť." 
<Vy by ste Luhového do "béčka" nepreradili? 
"V žiadnom prípade! Je to totiž výborný futbalista, inteligentný človek, ktorý sa nebojí povedať svoj názor. Luhového problémy sa začali v pohárovom stretnutí s Interom na Pasienkoch. Dali sme gól, ktorý nám zabezpečil postup do finále a na lavičke radosťou vyskočil len Adamec! Ľuboš, ktorý sa rozcvičoval, pribehol a opýtal sa všetkých okolo: Páni, prečo sa neradujete, veď ideme go finále...? Samozrejme, že sa dostal do konfliktu a ja som ho bránil! Pred Galisom, pred Zelenským aj pred Baťalíkom. S poklesom formy prišli zlé výkony, výsledky a bolo treba niekoho za neradostný stav potrestať, postihnúť. Správna rada Spartaka si vybrala, na popud koho, to už netreba opakovať, dvojicu Adamec - Luhový, ktorá sa však ničím neprevinila. Tu je koreň môjho "povýšenia" či poníženia a Luhového preradenia do "béčka". A tak som dúfal, že kráľ ligových strelcov bude opäť z Trnavy, veď posledným som bol voľakedy ja..." 
<Nečrtá sa za touto úlohou od leta skutočné povýšenie do funkcie prvého trénera Spartaka? Dušanovi Galisovi sa predsa končí zmluva... 
"Nemusím byť hneď prvým trénerom, ale potrebujem zo strany Trnavy len tú dôveru, o ktorej pán Bachratý hovorí. Keď naozaj bude, potom sa dohovoríme."
6.5.1998 - Rozhovor s Igorom Bališom, kapitánom mužstva
<Neprekvapilo vás rozhodnutie správnej rady Spartaka o odvolaní asistenta trénera Jozefa Adamca? 
"Prekvapilo." 
<Nechcete to trochu rozviesť? 
"Pravdupovediac, ani nie..." 
<Nechýbal vám dnes na predpoludňajšom tréningu v kabíne? 
"Chýbal. Adamec je veselá kopa." 
<Pôjde to Spartaku bez neho lepšie? 
"Na vašu otázku dajú odpoveď naše výsledky." 
<V tom najbližšom hráte doma proti Ružomberku. S nováčikmi na trnavskom ihrisku nemáte dobrú skúsenosť... 
"Viem, že Ružomberok hrá dobre, že v zápase s Prešovom otočil nepriaznivý vývoj na výrazné víťazstvo, no my potrebujeme vyhrať. A ja verím, že to dokážeme." 
<Neobávate sa, že súčasné vrenie by mohlo spôsobiť, že Spartak "spadne" aj z druhej priečky? 
"Vôbec nie." 
<Trúfate si ju udržať? 
"To je pre nás málo, stále útočíme na titul."
6.5.1998 - Rozhovor s prezidentom FC Spartaka Trnava, Jozefom Bachratým
<Čo všetko budete do Adamca v novej funkcii vužadovať? 
"Zhodnotenie typológie hráčov, zhodnotenie nákupov hráčov v minulom ročníku a predovšetkým pripraviť plán posilnenia kádra pre nový ročník. Všetko chceme mať písomne zdôvodnené a až potom sa k tomu vyjadrí správna rada. Najviac nám záleží na kvalitnom posilnení postov, ktoré sa v tomto ročníku ukázali ako nedostatočne obsadené." 
<Čo si od novej koncepcie sľubujete? 
"Hlavne to, že s dostatočným časovým odstupom budeme môcť realizovať nákup hráčov, ktorí budú zodpovedať našim požiadavkám. Jozef Adamec dostal úlohu nazrieť aj do nižších súťaží a tiež do zahraničia." 
<To znamená, že už v najbližšom stretnutí neuvidíme Jozefa Adamca na lavičke Spartaka? 
"Nie."
3.5.1998 - Spartak opäť dokázal, že na jar mu to nejde...
Hra sa oproti pohárovmu zápasu zlepšila. Spartak musel hrať ak chcel pomýšlať na titul. Zo začiatku si vypracoval aj nejaké šance, ale koncovka viazla. Prvý gól padol v 33. minúte po jedinej chybe v strede poľa, keď  Kostka nedokázal ani odkopnúť loptu. Do druhého polčasu nastúpil Spartak s odhodlaním zmeniť stav skóre. Otvoril hru, načo hneď inkasoval druhý gól a nádej na víťazstvo sa začala vzďalovať. Avšak do konca zápasu si ešte obe mužstvá vytvorili mnoho šancí, ale ich koncovka v našej lige nemá úspech. 
Inter Bratislava - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0) 
Góly: 33. P. Németh, 47. Kratochvíl
2.5.1998 - Spartak dnes musí bezpodmienečne vyhrať...
Ak si chce Spartak udržať šance na zisk majstrovského titulu, musí dnes zdolať na Pasienkoch Bratislavský Inter. Minulý rok sme zohrali taktiež dva zápasy po sebe a zrovna s Interom. Bohužial, druhý zápas nám nevyšiel a prehrali sme ho vysoko 0:5. Dúfajme, že sa história nebude opakovať a dnes zvíťazíme. Spartaku chýbajú dvaja hráči: Karhan (trest), Mačák (zranenie)
28.4.1998 - Spartak vo finále Slovenského pohára
V utorok si vybojovali futbalisti Spartaka Trnava miesto v pohárovej eúrope. Na Pasienkoch sa hral velmi slabý futbal. Góly padali až v druhom polčase najprv v 65. minúte zrovnal náskok z prvého zápasu hráč Interu Majsniar. Vyrovnanie a postup do finále prišlo v 71. minúte keď Timko potiahol akciu po krídle a centrovanou loptou do šestnástky našiel nabiehajúceho Formanka, ktorý z voleja prekonal domáceho brankára. 7. júna nás teda čaká finálový súboj s 1. FC Košice na štadióne v Dúbravke. Ale už teraz vieme, že po skončení ligy pojdeme do Európy, dúfajme len, že šťastnejšie ako minulý rok. 
Inter Bratislava - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0) 
Góly: 65. Majsniar - 71. Formanko
26.4.1998 - Spartak opäť prehral rozdielom triedy...
Futbalisti Spartaka opäť skalmali svojich fanúšikov a prehrali rozdielom troch gólov v Prievidzi. Po počiatočnom tlaku trnavských hráčov a nevyužitých príležitostiach, sme po rýchlom proti útoku domácich hráčov inkasovali gól. Tento gól podlomil nohy hosťujúcim hráčom a do polčasu inkasovali ešte dva krát. V druhom dejstve sa hra Trnavy zlepšila, ale nedokázala využiť svoje príležitosti na strelenie gólu. 
Petrimex Prievidza - FC Spartak Trnava 3:0 (3:0) 
Góly: 17. Škrteľ, 41. a 44. Hajdučko
25.4.1998 - PETRIMEX PRIEVIDZA - FC SPARTAK TRNAVA  (začiatok o 18.00 h.)
BILANCIA:  11    3   2   6    9:15 
VILIAM ILKO (tréner Prievidze): "Stretnutie pritiahne na štadión nepochybne rekordnú návštevu a bol by som rád, keby si tento fakt naši hráči uvedomili a proti Trnavčanom odovzdali na ihrisku všetko, čo v nich je. Vieme, že Spartak bude chcieť uhrať dobrý výsledok, ale body potrebujeme aj my! Preto budú musieť chlapci pridať k bojovnosti aj všetok svoj futbalový um, lebo len "bojovať" proti lídrovi ligy nestačí..." 
ZOSTAVA: M. Baláž - Š. Ondráš - Halaška, Hoksa - Oršula, Bugár, Súkenník, Škrteľ, Rimanovský - Perniš, Hajdučko 
CHÝBAJÚ: Štofan (rodinné dôvody) 
DUŠAN GALIS (tréner Trnavy): "Trnava má s Prievidzou spoločné predovšetkým to, že v oboch mestách ľudia milujú futbal. Vieme, že sa na nás hotujú nielen domáci hráči, ale aj ich fanúšikovia, no mám informáciu, že na Hornú Nitru sa chystá vycestovať okolo troch tisícok našich priaznivcov. Horúco bude teda nielen na trávniku, ale aj v hľadisku. Čo potrebujeme my, to je každému jasné a dúfam, že aj hráčom. Body nám zabezpečí len ich maximálny výkon!" 
ZOSTAVA: Susko - Tittel - Hrabal, Leitner - Bališ, Kostka, Horký, Ujlaky, Formanko - J. Timko, Luhový 
CHÝBAJÚ: Karhan (trest).
18.4.1998 - Spartak opäť na čele ligovej tabuľky s náskokom troch bodov...
Po prehre 1. FC Košice, ktorému zdá sa nepomohla ani výmena trénera, so Žilinou, sa Trnava opäť dostala do čela ligového pelotónu s trojobodovým náskokom. Ovšem teraz Spartak čakajú dva ťažké zápasy, ktoré odohrajú vonku. A to v Prievidzi a na Interi. Až po nich môžme hodnotiť vzostup formy Spartaka...
18.4.1998 - Spartak obrátil skóre zápasu vo svoj prospech...
Na futbal prišlo opäť viac ako 11 tisíc divákov. Avšak, Trnava už od 6. minúty prehrávala 0:1 gólom Slicha. Tesne pred prestávkou sa podarilo vyrovňať Jarovi Timkovy. Víťazný gól strelil asi z 20 metrov Jaro Hrabal. 
FC Spartak Trnava - Tatran Prešov 2:1 (1:1) 
Góly: 6. Slicho, 45. Timko, 70. Hrabal
Novšie udalosti
Staršie udalosti
Návrat