FC SPARTAK TRNAVA - ARTMÉDIA PETRŽALKA 2:0 (1:0)
14 653 divákov, rozhodovali Jekkel (Balko, Sihelský)
GÓLY: 45. a 58. Tittel
ŽK: Zárecký, Filipko
SPARTAK: Susko (85. Rzeszoto) - Hrabal, Tittel, Karhan - Bališ, Horký (66. Mačák), Kostka, Ujlaky, Talda - Luhový, Gomes (80. Formanko)

ARTMEDIA: Filipko - Debnár, M. Kuna (70. Olejník), Chvíla, Karnas - Kusalík, Juriga, Zárecký, Kovář (59. Gostič), Baliak - Miklós (85. Žiga)

S jediným vysunutým hráčom na hrote Miklósom a ďalšími deviatimi zameranými takmer výlučne na defenzívu vytvorili Bratislavčania hustú sieť, ktorú sa favoritovi dlho nedarilo rozpliesť. Z optickej trnavskej prevahy takmer neprichádzali vyslovené šance, naopak, do prestávky boli paradoxne častejšie i presnejšie strieľajúcim mužstvom disciplinovane brániaci a - ak sa dalo - aj útočiaci hostia. A tak zase raz musel dať náplasť na rastúcu nespokojnosť takmer plného hľadiska libero Tittel. V poslednej minúte polčasu nekompromisne premenil Taldovu prihrávku na gól. Čakalo sa, že Spartak po prestávke pridá na tempe i na góloch. To prvé sa stalo skutočnosťou od prvej minúty druhej časti hry, Spartak si na dlhé minúty "prenajal" polovicu ihriska súpera a jeho hra začínala chvíľami dostávať zvyčajnú fazónu. Rozlet však len-len že neprerušil Kuna, ktorého strelu po druhom petržalskom rohu v poslednej chvíli zblokovala trnavská obrana. Dianie sa presúvalo nadlho pred Filipka a bolo otázkou času, kedy sa "čosi ujme". Stalo sa v 58. minúte, keď sa znova vybral na hrot pri priamom kope Tittel, ostal tam a jeho strela, ktorú ešte obranca Artmedie tečoval, si našla zasa cestu do siete. Trnava potom už ovládla ihrisko a mohla vyhrať aj výraznejšie, to by, pravda, Taldov oblúčik nesmel vyškriabať spod brvna Filipko a Tittel by musel byť o krok rýchlejší na hetrik, ktorý mu ponúkol prihrávkou striedajúci Mačák. Efekt nepriniesla ani prvá i posledná poriadna akcia Gomesa v 77. min, po ktorej Luhový neprihral voľnému Ujlakymu, na druhej strane Susko obstál pri Jurigovom priamom kope, a tak ostalo pri výsledku, ktorý je pre Petržalku prijateľný a Trnave zachoval náskok na čele. O to napokon obom išlo.

Dušan Galis (Trnava):
"Hralo sa vzácne fér v dobrom futbalovom prostredí. Petržalka sa na nás pripravila veľmi dobre takticky. Som rád, že sme vyhrali, aj keď sme niektoré dobré možnosti nedotiahli do konca. Viac som čakal od hrotov Luhového a Gomesa, predovšetkým v tom, že budú častejšie vyhľadávať gólové situácie. V piatok nás čaká Slovan, to však bude celkom iný zápas, na ktorý sa pripravíme inak."

Vladimír Weiss (Petržalka):
"Vzhľadom na naše súčasné problémy sme podali solídny výkon, ak sa vyberieme touto cestou, môžeme ligu pre nás udržať. Súperovi skladám kompliment a ďakujem za výbornú futbalovú atmosféru."

Návrat