PETRIMEX PRIEVIDZA - FC SPARTAK TRNAVA 3:0 (3:0)
8532 divákov, rozhodovali: Fašung (Medveď, Udvardy)
GÓLY: 17. Škrteľ, 41. a 44. Hajdučko
PRIEVIDZA: M. Baláž - Halaška, Š. Ondráš, Hornák - Oršula, Súkenník, Bugár, Škrteľ (79. Hoksa), Rimanovský - Hajdučko (89. Hrubina), Perniš (38. Holmík)

SPARTAK: Susko - Tittel - Hrabal, Leitner - Bališ, Mačák, Kostka (46. Horký), Formanko (46. Talda), Ujlaky - J. Timko, Luhový (55. J. Pavlík)

V 1. min. si trnavskí útočníci vymenili vpredu loptu a Timko vyslal prvý strelecký pokus zápasu, v 2. min. trafil Hrabal ako prvý medzi žrde - a potom zo strany lídra, ktorý na Hornej Nitre, tak ako vo všetkých zápasoch, musel vyhrať, nenasledovalo nič... Ani len pohyb, nasadenie a výraznejšie chcenie, vari iba studený prístup k povinnostiam, ktorý nemožno označiť ani za profesionálny. A tak v 17. min. dovtedy v perfektne zorganizovanej ulite striehnúci Prievidžania udreli. Cez výrazne slabšiu ľavú stranu trnavskej obrany šla lopta po osi Bugár-Oršula, nasledoval center Hajdučka a hlavička úplne voľného Škrteľa do brány bezmocného Suska - 1:0. Jediné nebezpečné strelecké pozície hostí pramenili z dvoch priamych kopov, ale prvý trafil Ujlaky len do múra, druhý o centimetre minul pravú žrď Balážovej brány. Ak by vtedy Spartak vyrovnal, mohol vyzerať dej zápasu inak, takto však hralo futbal iba jedno mužstvo - Prievidza! V 23. min. sa Škrteľ po excelentnej Bugárovej uličke dostal do šance, ale Susko jeho pokus kryl, v 31. min. pálil Bugár s pomocou trnavskej obrany tesne vedľa, v 34. min. sa ten istý hráč dostával do čistej šance a Tittel odvrátil naozaj v hodine dvanástej, v 38. min. Hornák po Hajdučkovom rohu netrafil presne, ale potom dobrá hra domácich priniesla gólový efekt, v krátkom slede dvakrát. V 41. min. Holmík chrbtom k Suskovej bráne vrátil loptu Hajdučkovi, ktorý nekompromisne prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, a v 44. min. sa rovnaká dvojica postarala o tretí gól. Očakávaný tlak v druhom plčase zo strany Trnavy neprišiel, aj keď hostia aspoň zvýšili pohyb a príchodom Pavlíka sa kde-tu blysla na ich strane i futbalová myšlienka. Jedinú ich šancu však po šikovne rozohratom priamom kope nevyužil Tittel v 53. min. (v 82. min. trafil ešte Baláž pri odkope Ujlakyho hlavu, no lopta do prázdnej brány nešla), kým domáci mohli svoj náskok zvýrazniť, Bugár však nemal v sobotu strelecký deň.

DUŠAN GALIS (Trnava):
"Výkonom celého mužstva som veľmi sklamaný. Kým Prievidza ponúkla solídny futbal, my sme prvých tridsať minút hrali veľmi laxne, hráči si vari mysleli, že víťazstvo sa dostaví samo. Ľúto mi je divákov, ktorí prišli na zápas, a hráči takýmto výkonom hazardujú s vlastným menom i menom klubu. Moje sklamanie je strašné."

VILIAM ILKO (Prievidza):
"Som veľmi šťastný. Okrem výsledku aj z toho, že sme nielen bojovali, ale aj hrali futbal. Po vynikajúcom prvom polčase sme po prestávke očakávali trnavský tlak, preto sme volili hru so zodpovednou obranou a dôsledným vykrytím priestoru, čo sme perfektne splnili. Teší ma, že každý hráč vydal zo seba úplne všetko."