FC SPARTAK TRNAVA - TAURIS RIMAVSKÁ SOBOTA 3:0  (2:0)
7959 divákov, rozhodovali: Jakubec (Kočický, Šabo)
GÓLY: 37. Karhan, 43. Ujlaky (11m), 90. Ujlaky
ŽK: Formanko - Václavík, Svintek, Slobodník, Koščo
SPARTAK: Susko - Tittel - Hrabal, Karhan - Bališ (84. Bukovič), Mačák (78. J. Pavlík), Horký, Ujlaky, Formanko - J. Timko, Luhový (65. Talda).

TAURIS: Kakaš - Pavič - Koščo, Rozsypal - Václavík, Rupec, Džubara, Slobodník (86. Wallner), Siago - Přibyl, Urblík (15. Svintek)

Trnavčania okamžite po prvom hvizde rozhodcu Jakubca spustili na svojich hostí z Gemera oheň a síru. Už v 47. sekunde po rohu Formanka si Tittel perfektne spracoval niekoľko metrov pred bránou loptu, no jeho strelu zastavila hradba brániacich hráčov Taurisu. Následné dve dobre rozbehnuté akcie Trnavčanov sa skončili ofsajdom, v 11. a 14. min. Tittel, ktorý viac útočil ako bránil, nezužitkoval "štandardky" a ak by vzápätí Luhový nezavadzal na päťke Mačákovi, mohol Spartak svoj mohutný nástup do zápasu korunovať gólom už v prvej štvrťhodinke. V 24. min. po centri Formanka v páde výborne hlavičkoval Timko, lenže Kakaš bol ešte lepší a loptu priam zázračne vyškriabal. Na opačnej strane si Susko po prvý raz na ňu siahol až v 33. min. po ľahkom centri Siaga. Svoju prevahu spartakovci zužitkovali po jednom z mnohých rohov Formanka, keď si naň perfektne nabehol Karhan a prudkou i umiestnenou hlavičkou skóroval. Odkliata Trnava búšila do svojho súpera bez milosti ďalej. Dve minúty pred prestávkou sa po narážačke dostal k lopte už vo vnútri pokutového územia agilný Formanko, Koščo ho zozadu fauloval, videl žltú kartu a Ujlaky nariadenú jedenástku bezpečne zužitkoval. Po príchode z kabín sa obraz hry v zásade nezmenil, ale keď sa v 48. min. pošmykol pred Svintekom Horký, zatrnulo aj domácim. Formanko však stačil dať do strely hosťujúceho útočníka nohu, nuž mohol Spartak v pokoji ďalej dobýjať Kakašovu bránu. Pokusom Ujlakyho, Karhana, Tittela, Mačáka, ale aj "malej domov" Džubaru, ktorý si dal pri vypichovačke takmer vlastný gól, chýbali niekedy centimetre, inokedy razancia alebo len kúsok šťastia. V 90. min.dal gólovú bodku v zápase umiestnenou strelou spoza šestnástky Ujlaky.

DUŠAN GALIS (Trnava):
"Vyhrali sme zaslúžene a dúfam, že chlapci aj v ďalších stretnutiach potvrdia fakt, že futbal hrať nezabudli. Svoje ambície však musia dokazovať rovnakým prístupom aj k ďalším stretnutiam."

LADISLAV JURKEMIK (Rim. Sobota):
"Prišli sme do Trnavy bez piatich hráčov základnej zostavy a bolo to cítiť. Domáci hrali svojim tradičným štýlom, vyhrali zaslúžene a výsledok im zrejme zvýši sebavedomie. Myslím si, že liga bude opäť zaujímavá. Škoda niekoľkých interesantných verdiktov rozhodcu, veď Spartak jeho pomoc nepotreboval..."

Návrat