FC SPARTAK TRNAVA - SCP RUŽOMBEROK 5:0 (1:0)
6552 divákov, rozhodovali: Hriňák (Balko, Barczi)
ŽK: Hrabal, Leitner, Karhan, Ujlaky - Chlebek, Hýravý, Hazucha, Mikuláš
GÓLY: 39. vlastný Chlebek, 69. Gomes, 73. Tittel, 78. J. Timko, 89. Ujlaky

SPARTAK:Susko - Hrabal, Tittel, Karhan - Bališ (35. Gomes), Mačák (59. Horký), Talda (72. J. Pavlík), Formanko, Leitner - J. Timko, Ujlaky

SCP:Jakubech - Mikuláš, Hýravý, Chlebek - Melicherčík, Adamčík, Gajdoščík (75. Žihlavník), Plávka (64. Huťka) - Hazucha, Šafranko (82. Vyskoč), Mydliar

Úvodné minúty patrili kapitánovi Spartaka Bališovi: dvakrát neprihral v šestnástke presne, do tretice Jakubech jeho strelu chytil. Potom začal ukazovať silu svojho útočného trojzáprahu nováčik. V 16. min. spálil Mydliar z ôsmich metrov prvú stopercentnú šancu, v 23. min. ho napodobnil Hazucha a nervozity na ihrisku i v hľadisku bolo až-až. Po polhodine hry sa Trnava znova obula do veci dôkladnejšie, Tittel trafil hlavou po Ujlakyho priamom kope len Jakubecha, ten chytil aj ďalšiu Ujlakyho strelu a keď Adamčík v 35.min. vystrelil z dobrej šance len do Suska, prišiel pre hostí trest: v 39.min. lopta poskakovala pred Jakubechom a Chlebek ju v snahe pred J. Timkom odvrátiť poslal do vlastnej siete. Po obrátke Liptáci nanovo urazili šťastenu, keď v 47. min. Šafrankovu hlavičku z ideálnej pozície vyrazil Susko, a poradil si aj s Gajdoščíkovým pokusom. Susko v 58. min. potešil tribúny ďalším výborným zákrokom po Šafrankovom pokuse a v 69. min. prišiel zlomový moment zápasu: Ujlakyho center poslal Gomes hlavou oblúčikom ponad Jakubecha do siete. Hostí to dokonale vykoľajilo a Spartak, trestajúc obrannú nedôslednosť súpera, už len prikrášľoval skóre: v 73. min. Ujlaky poslal priamy kop presne nabiehajúcemu Tittelovi a bolo 3:0, o päť minút ďalší priamy kop najlepšieho Trnavčana jemne tečoval voľný J. Timko a bodku za gólovo úrodným zápasom dal práve špílmacher Spartaka, aj keď inak ako chcel: Melicherčík fauloval unikajúceho J. Timka v šestnástke, Jakubech Ujlakyho jedenástku síce vyrazil, ale rýchlo reagujúci J. Pavlík exekútorovi loptu vrátil na gól, ktorý si v sobotu ozaj zaslúžil.

DUŠAN GALIS (Trnava):
"Do druhého gólu sme hrali dosť kŕčovito, hlavne v strede poľa. Po Gomesovom góle sa mužstvo "odviazalo" a hralo futbal, aký vie. Ani my sme v dôležitých chvíľach nedokázali využiť šance - napríklad Bališ a Mačák. Pri brejkoch Ružomberka sme na lavičke tŕpli, ale keď sa všetko obrátilo, bolo sa na čo pozerať."

VLADIMÍR RUSNÁK (Ružomberok):
"Bez viacerých hráčov základnej zostavy sme na moje prekvapenie dobre vzdorovali favotitovi. Zápas bol zaujímavý do druhého gólu, potom sa jasne presadila väčšia skúsenosť. Väčšina mojich hráčov v takomto prostredí ešte nehrala... Záver bol už chaotický, Trnava využívala naše chyby, akurát ma mrzí, že sme dostali až priveľmi lacné góly."

Návrat