ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC SPARTAK TRNAVA 0:0
13 329 divákov, rozhodovali: Bezák (Kačenga, Sihelský)
ŽK: Soboňa, Keresztúri, Hornyák - Timko, Gomes
ČK: 85. Keresztúri
SLOVAN: Konig - Glonek - Pecko, Soboňa, Hornyák - Hollý, Tomaschek, Keresztúri, Novák - Maixner (90. Ľ. Meszároš), Medveď (88. Gunda)

SPARTAK: Susko - Tittel - Hrabal, Karhan - Bališ, Mačák, Kostka, Ujlaky (72. Horký), Talda - J. Timko, Luhový (46. Gomes)

Tittelova bomba z 35 metrov už v 2. minúte takmer zaskočila Koniga a bola signálom trnavského úvodného náporu. Spartak za desať minút okrem územnej prevahy však nevyťažil nič, ba naopak, v 8. min. mohol inkasovať, keď sa po Maixnerovej akcii dostala odrazená lopta k úplne voľnému Hollému, ale ten sa svojej šance zľakol. Chcel vystreliť z prvej, lopta mu nesadla a letela vedľa. V 13. min. Susko chytil "veľkú malú domov", rozhodca Bezák správne nariadil z jedenástich metrov nepriamy voľný kop. Trnavský múr však odolal, ale potom po ďalšej Maixnerovej akcii tentoraz na ľavej strane zastavil jeho finálnu prihrávku v poslednej chvíli Tittel. Netrpezlivé obecenstvo volalo po góle, aktéri sa usilovali splniť želanie divákov, no hoci sa útoky pravidelne striedali na oboch stranách, obrany Slovana i Trnavy stáli na pevných nohách a brankári na priamu strelu medzi žrde len čakali. Za zaujímavým polčasom mohol dať gólovú bodku v 45. minúte Medveď - po kolmom vysunutí sprava však napálil len do bočnej siete Suskovej brány. Po prestávke začali rohom hostia, prvý pokus Ujlakyho zrazil za cenu žltej karty Keresztúri a druhý zlikvidoval bezpečne Konig. I tak Slovanu trvalo desať minút, kým sa z náporu hostí vymanil a zdalo sa, že po hodine hry po sérii nepresností v podaní Spartaka sa hostia "vykoľajili". V 60. min. Gomes pred šestnástkou zastavil prienik Pecka naivným faulom, ale belasí sľubnú šancu zbabrali zlou rozohrávkou. V 66. min. Keresztúriho hlavička do rúk Suska bola vlastne prvým priamym ohrozením trnavského brankára, ale už o dve minúty Susko zažiaril po tvrdej strele Nováka z otočky do pravého dolného kúta a o chvíľu neskôr mal plné ruky práce aj s ďalekonosným pokusom Hornyáka. Na výpadok z tempa reagoval Galis druhým striedaním, príchod Horkého akoby vrátil Trnavčanom dych. Štvrť hodinu pred koncom sa v najväčšej šanci zápasu ocitol na ľavej strane Talda, rútil sa v šestnástke na Koniga, ale ten ukázal, že pri riešení situácií tohto druhu je majstrom - Taldovi strelu vyrazil. V 85. min. po faule na Timka videl Keresztúri druhú žltú a musel ísť von. V nadstavenom čase peknú kombinačnú akciu dotiahli Trnavčania iba do ofsajdu, na druhej strane Gundova strela z ľavej strany letela vedľa. Futbal bez gólov, hoci napínavý, nemôže mať víťaza...

JOZEF PROCHOTSKÝ (Slovan):
"Proti Trnave sa taktika robí relatívne ľahko. Potom už záleží len na kvalite hráčov a na tom, či každý jednotlivec je schopný zastať si svoje miesto. Naši hráči si ho zastali a bolo to vidieť i z toho, že som pri striedaniach váhal. Z desiatky v poli, ktorá išla do zápasu, nebolo koho a ani prečo striedať. Chlapci zahrali veľmi zodpovedne a pričinili sa o to, že zápas bol pre divákov atraktívny. Remíza je spravodlivá a bod je pre nás povzbudením."

DUŠAN GALIS (Trnava):
"Bolo to dobré ligové stretnutie, v ktorom bolo dosť rušných momentov na oboch stranách. Deľba bodov je po výkone oboch mužstiev zaslúžená, ale som presvedčený, že ak premenia niektorú zo svojich šancí Luhový, Bališ či Talda s Mačákom, vyhráme. So ziskom bodu nie som spokojný, nič pre nás nerieši, ale život ide ďalej. Ak by všetky mužstvá hrali proti sebe tak otvorene, bol by o ligu aj väčší divácky záujem. "Luhový musí hrať to, čo je dôležité pre mužstvo!(povedal na pozápasovej tlačovke Dušan Galis) Dušan Galis na adresu svojich zverencov povedal i toto: "S viacerými hráčmi si budem musieť pohovoriť. Meno je pekná vec, ale kvalitu treba ukázať na ihrisku a v zápasoch pred divákmi, a nie na tréningu." Keď jedna z otázok donútila trnavského trénera rozšifrovať povedané a namieriť kritiku smerom na tých, ktorí ho sklamali najviac, povedal: "Ľuboš Luhový je vynikajúci futbalista, urobil si kredit počas jesene,ale musí si plniť úlohy, ktoré dostane! Musí vpredu čakať na šance, musí statočne trpieť a keď príde jeho chvíľa, musí ju aj využiť. Hráč jeho kalibru by mal šancu, ktorá sa mu naskytla pred koncom prvého polčasu, ak nie zužitkovať, tak aspoň inak riešiť. Chce hrať čosi, čo mu nikto nekáže. Chce chodiť dozadu, tvoriť, ale to nie je nič preňho. Musí hrať to, čo je dôležité pre kolektív. Keď to nebude plniť, na jeho miesto nastúpi niekto iný." Trnavský tréner nebol spokojný ani s hrou Bališa, ktorého výborne prikryl Novák, najmä Karhana, okolo ktorého chodili slovanistické hroty chvíľami tak, ako chceli. Na margo striedania Ujlakyho sa vyjadril: "Marek nebol celkom fit. Pred zápasom mal zvýšenú teplotu a i po striedaní mu bolo zle a vracal. Mal problémy a nepovedal nič, čo tiež nie je správne. Niekedy musí hráč aj sám cítiť, že je lepšie dať šancu zdravému, a nie sa na ihrisku zbytočne trápiť.

IGOR BALIŠ: "Bol to dobrý zápas. Škoda, že sme v ňom nevyužili ani jednu z našich troch či štyroch šancí. Remíza je pre nás stratou, život však ide ďalej. Nie je ľahké iba víťaziť, dnes musia zvíťaziť Košičania..."

NAĎALEJ PLATÍ TO, ČO POSLEDNÝCH TRINÁSŤ ROKOV - "BÍLÍ ANDELY" NA TEHELNOM POLI ZASA NEVYHRALI...


Návrat