Anketa s vrcholnými predstaviteľmi šestnástich klubov
futbalovej Mars superligy


Zoskupenie klubov Mars superligy oznámilo pred dvoma týždňami meno svojho kandidáta na post predsedu SFZ: je ním Jozef Bachratý. Zo zákulisných správ je však známe i to, že tento návrh nemal jednoznačnú podporu. Vy Jozefa Bachratého podporíte, alebo nie?

SPARTAK TRNAVA - Vladimír Poór, člen správnej rady.
"Všetci vieme, že Jozef Bachratý je futbalový fanatik. A keď sa slovenskému futbalu bude venovať s takým nasadením ako doteraz trnavskému, potom som presvedčený, že sa dopracuje k úspechom aj na tejto úrovni. Preto nevidím dôvod, prečo by sme ho nemali podporiť. Práve naopak!"

TATRAN PREŠOV - Vladislav Sabol, prezident.
"Na rokovaní v Žiline sme sa dozvedeli, že svojho kandidáta navrhne aj Slovan Bratislava. Preto som za návrh na Jozefa Bachratého na bratislavskej schôdzke nehlasoval - s tým, že treba počkať na kompletnú kandidátku. Ak Slovan nenavrhne svojho kandidáta, potom dám Jozefovi Bachratému svoj hlas."

SLOVAN BRATISLAVA - Ľudovít Hudek, predseda správnej rady.
"Povedali sme, že Slovan Bratislava nemá zatiaľ na tento post svojho kandidáta. Malo by sa tak stať až po najbližšom zasadnutí správnej rady - táto otázka je jedným z bodov programu."

1. FC KOŠICE - Vladimír Varga, 1. viceprezident.
"Na zasadnutí zástupcov prvoligových klubov sme sa dohodli, že je potrebné, aby kandidát vzišiel z našich radov. Objavilo sa ich niekoľko, a tak sme prijali zásadu, že kandidátom bude ten, ktorý v našom kruhu dostane najviac hlasov. Dostal ich Jozef Bachratý. Pokiaľ ide o podporu či jej opak, je to záležitosť delegátov konferencie."

BSC BARDEJOV - Milan Varganin, manažér.
"Ak budem na konferencii, rozhodne podporím názor väčšiny prezidentov najvyššej súťaže a dám v mene bardejovského klubu hlas Jozefovi Bachratému."

BANÍK PRIEVIDZA - Ctibor Stacha, prezident.
"Musím povedať, že to nepovažujem za dohodu prvoligových klubov, lebo ak niekto dostane od šestnástich účastníkov štyri alebo päť hlasov, nemožno hovoriť o oficiálnej podpore. Aj pre niektoré regionálne zväzy sa javila táto kandidatúra ako neprijateľná. A z pohľadu Prievidze: pri hlasovaní o tomto mene sme sa zdržali hlasovania."

INTER BRATISLAVA - Juraj Obložinský, prezident.
"Kedže to bol návrh prvoligových klubov a väčšina ho schválila, potom by nás všetkých mal aj zaväzovať."

HFC HUMENNÉ - Dušan Kapráľ, prezident.
"Od samého začiatku trváme na tom, že na čom sa dohodneme, to podporujeme. A kedže oficiálnym kandidátom zoskupenia prvoligistov je Jozef Bachratý, znamená to, že má našu podporu."

ARTMEDIA PETRŽALKA - Ivan Kmotrík, predseda správnej rady.
"Slovenskému futbalu by mal vládnuť človek, ktorý sa v ňom dokonale vyzná, ktorý dokáže ľudí zapáliť pre spoločnú myšlienku, ktorý sa nestratí ani na európskej scéne. Hlavne však, ktorý, lebo to je úloha dneška, dokáže zohnať peniaze. Nemáme výhrady voči kandidátovi prvoligových klubov a dáme mu svoj hlas."

MŠK ŽILINA - Karol Belaník, manažér.
"Dohodli sme sa na podpore kandidatúry Jozefa Bachratého, takže nevidím žiadny dôvod, aby som konal v rozpore s prijatou dohodou. Opačný postup by som považoval za neseriózny."

RIMAVSKÁ SOBOTA - Štefan Szánto, prezident.
"Za seba môžem povedať toľko: rešpektujem väčšinový systém! Keď sme rozhodovali o kandidátovi, v hlasovaní získal Jozef Bachratý päť podporných hlasov, jeho protikandidát Alexander Rezeš tri. Rešpektujem to."

OZETA DUKLA TRENČÍN - Pavol Hozlár, prezident.
"Rokovania pokračujú - nielen medzi klubmi, ale aj medzi predsedami regionálnych zväzov. Deviateho februára máme ďalšie stretnutie, kde by sa mali veci definitívne vyjasniť. Ide o to, aby bol návrh priechodný."

FC NITRA - Ján Kovarčík, prezident.
"Nebude! Myslím si, že prezidentom SFZ by mal byť človek, ktorý má skúsenosti s riadením špičkového národného futbalu. A to Jozef Bachratý nespĺňa."

SCP RUŽOMBEROK - Igor Bobula, viceprezident.
"Zatiaľ áno. Hoci som na poslednom sedení prezidentov nebol, sme zástancami zásady, že sa podriadime väčšine."

ZŤS DUBNICA - Ivan Nemečkay, prezident.
"Ak to bude definitívny návrh, tak áno. Na budúci týždeň nás však čaká ešte jedno dôležité rokovanie, na ktorom by sa mala táto otázka definitívne doriešiť. Ak aj po ňom zostane jediným kandidátom Jozef Bachratý, budem hlasovať zaňho."

DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - Jaroslav Čupka, prezident.
"Povedal by som to takto: my podporíme názor väčšiny."

Návrat