Miro Karhan od leta hráčom Betisu Sevilla

Boli v hre aj iné zahraničné mužstvá?
Myslím, že nie. Oficiálne neviem nič.

Ktoré zahraničné kluby vás doteraz oslovili?
Keď nepočítam Karlsruhe, je Betis Sevilla jediným klubom, navyše z vyspelej futbalovej Európy.

Prečo bolo rokovanie s manažérom klubu také zdĺhavé?
Ponúkli mi kontrakt na deväť rokov, no takú dlhú zmluvu som nechcel akceptovať. Ja som si tvrdo stál za štyrmi rokmi, ku ktorým sme sa postupne pracne dostali. Potom však nastali problémy s vopred dohodnutými finančnými záležitosťami, preto sa začalo rokovať o financiách. Nakoniec mi však vyhoveli, takže v tomto smere som tiež spokojný.

Môžete byť o finančnej otázke konkrétnejší?
Dohodli sme sa, že sumu za prestup a rovnako môj budúci možný príjem nebudeme zatiaľ zverejňovať. O mojom prestupe sa budú musieť aj tak ešte dohodnúť obidva kluby, teda Spartak a Betis.

Aký je teda konečný záver podpísanej zmluvy?
Od 1. júla sa stanem hráčom španielskeho Betisu Sevilla na dobu štyroch rokov.

Môže sa stať, že odídete v lete do iného klubu v Španielsku, prípadne i inej futbalovo vyspelej európskej krajine?
Už nie, podpisom zmluvy je môj odchod do Betisu Sevilla definitívny.

Čo obsahovala a ako dopadla lekárska prehliadka?
-Bola to podrobná prehliadka s odberom krvi a moču, RTG snímky kolien a členkov. Potom som behal 8 minút na páse. Všetko zabezpečoval klubový lekár. Prehliadka trvala asi dve hodiny. Celkový výsledok bol veľmi dobrý.

Všimli ste si aj správanie sa divákov?
-Povzbudzovali, aj keď ich mužstvo prehrávalo. Celý zápas tlieskali, boli jednoducho v pohode. U nás by hráča, ktorý viackrát stratí loptu vypískali, tam sa však hralo a išlo ďalej.

Ktorí známi hráči hrajú v mužstve Betisu?
-Je tam hodne známych osobností, posúďte sami - Denilson z Brazílie, Ayala z Paraguaju, Finidi z Nigérie, španielski reprezentanti Alfonso a Otero, teraz k nim pribudol Filipescu z Rumunska. V mužstve sú teda v súčasnej dobe štyria legionári. Okrem Otera hrali všetci na minuloročnom francúzskom šampionáte.

Ako prekleniete rečovú bariéru?
-Začnem sa učiť španielčinu, aby som sa v lete v novom prostredí dohovoril. Na dopravnej priemyslovke som sa učil angličtinu, teraz sa musím celkom vážne preorientovať.

Návrat