Ak sa vrátim, len do Trnavy!

S Trnavou a spartakovským futbalom sa v sobotu po odohratí 152. ligového zápasu a 21. strelenom góle na konte rozlúčil slovenský reprezentant Miroslav Karhan. Dôstojne, veď bol najlepším na ihrisku a proti Prešovu stačil takmer všetko - byť kapitánom Spartaka, dať nádherný gól, ale i "vyfasovať" žltú kartu. Štvrtú v poradí, a tak bude na Tehelnom poli v poslednom marssuperligovom dejstve už len na tribúne...

"Škoda, chcel som chlapcom pomôcť ešte proti Slovanu, veď je to derby, ale nám pôjde aj o účasť v Pohári UEFA. Bol to odo mňa detinský faul, a ešte k tomu hlboko na súperovej polovici. Dosahoval som loptu, a trafil som protihráča...

Posledný zápas v poslednej sezóne...
"Aspoň v ňom sme splnili, čo sme si sľúbili, a s tým som spokojný. Horšie je to už s celým ročníkom - moje druhé najhoršie umiestenie v drese Spartaka v lige. A tým som sklamaný.

V úlohe kapitána sa vám však v sobotu darilo...
"Pred stretnutím som sa cítil oveľa uvoľnenejšie ako a Dubnici pred súbojom s Bulharskom. Na trávniku sa to muselo prejaviť."

Dali ste gól mesiaca, možno roka...
"Možno. Po výbornej prihrávke som mal dosť času premyslieť, čo s loptou. Chcel som ju usmerniť k opačnej žrdi, podarilo sa, ale to, že lopta sa ešte aj odrazí v šibenici od brvna za bránkovú čiaru, už bolo čosi navyše."

Odchádzate, ale srdce zostáva...
"To srdce bude vždy biť pre Trnavu! Som lokálpatriot, a ak by som sa mal raz na Slovensko vrátiť, tak len do Spartaka. Spoluhráčom želám úspech na Tehelnom poli, účasť v najbližšom ročníku Pohára UEFA a do budúcnosti potom, aby sa im vyhýbali zranenia, aby sa im darilo a a by raz, hoc aj bez Karhana, splnili veľký trnavský sen..."

Návrat