V Trnave sa stále hľadá nový tréner, futbalisti Spartaka nechcú Jánoša!


Bude novým trénerom Trnavy Anton Jánoš, Peter Zelenský či Stanislav Jarábek? Podľa prezidenta Spartaka J. Bachratého sa to verejnosť dozvie o desať dní.
Pre trnavskú futbalovú a fanúšikovskú obec nie je žiadnym tajomstvom, že vedenie klubu už dlhší čas rokuje s momentálne ešte trénerom MŠK Žilina Antonom Jánošom a ten je, možno už od decembra minulého roku, kandidátom číslo jeden na prednedávno Dušanom Galisom uvoľnený post. Dnes sa dá takmer povedať, že v Trnave je "ruka v rukáve", ale...! Z kolektívu futbalistov Spartaka prenikla správa, že hráči Antona Jánoša nechcú, že mali dokonca v kabíne schôdzu a po nej sa vybrala delegácia futbalistov za predstaviteľmi klubu s listom obsahujúcim fakt odmietnutia tohto horúceho kandidáta a jeho kópiu poslali tiež do Žiliny.

Hráči:

IGOR BALIŠ (kapitán mužstva):
"Schôdza v našej kabíne naozaj bola a po nej sme povedali prezidentovi klubu, že Antona Jánoša za trénera nechceme. Toto naše stanovisko sme vyjadrili aj písomne a list podpísali, až na troch, všetci hráči. Čo nás k tomu viedlo? Na túto otázku odpoviem otázkou - prečo ho nechcú za trénera futbalisti v Prešove a v Žiline? Neviem, ako naša iniciatíva dopadne, asi však vyšla nazmar, veď Jánoš už s klubom zmluvu pravdepodobne podpísal a som z toho sklamaný. Hráči si trénera nevyberajú, vyberajú ho funkcionári, a tak nám neostane nič iné, ako pod ním trénovať."

JAROSLAV HRABAL:
"Neviem, čo by som mal k tomu ešte povedať, list sme podpísali a poslali na správnu radu Spartaka. Za naším rozhodnutím si stojíme, ale čo sa stane, ak od nového ročníka bude naším trénerom skutočne Anton Jánoš, to už neviem..."

VLADIMÍR LEITNER:
"Myslím si, že niet dôvodu, pre ktorý by Spartak nemohol aj naďalej trénovať Peter Zelenský. Mužstvo pozná jeho, on mužstvo, vie, kde ho tlačí topánka a my Zelenského tréningové metódy uznávame. Pravda je však aj taká, že hráči si trénera veľmi vyberať nemôžu. Ktorého nám dajú, toho napokon budeme mať, ale musím ešte raz dodať, že my sme s Petrom Zelenským spokojní. Ak by zostal, potešilo by nás to."

DUŠAN TITTEL:
"Ja som na vami spomínanej schôdzi nebol, nič som nepodpísal a o ničom neviem. Do dnešného dňa totiž ešte do kabíny neprišiel nik zo správnej rady a nepovedal hráčom, čo bude od leta aj s nimi, a nie ešte to, kto bude v Trnave trénerom. Napríklad mne sa končí 30. júna zmluva
a o tom, čo bude ďalej, sme s prezidentom klubu nehovorili. Ja sa nemôžem vyjadriť k sebe, nie to ešte k niečomu druhému..."

MIROSLAV KARHAN:
"Všetko išlo mimo mňa a ja som taktiež list, o ktorom však viem, nepodpísal. Mne naozaj môže byť všetko jedno, kto bude v Spartaku trénerom, ale napriek tomu ma celá záležitosť interesuje. Myslím si však aj to, že stanovisko hráčov príliš nezaváži, no bude na škodu veci, keď nezostane trénerom Peter Zelenský. Hrával futbal, rozumie mu, vie aké nedostatky má náš tím a vie aj to, ako ich odstraňovať."

MAREK UJLAKY:
"Dozvedeli sme sa čosi od chlapcov z Prešova aj zo Žiliny, a preto sme si sadli, povedali v kabíne svoje a podpísali sme list. Neviem, či zaváži a veru neviem, či bude najlepším riešením, ak sa naším trénerom stane od leta Anton Jánoš."

Súčasný tréner - PETER ZELENSKÝ:
"Hráči sa rozhodli urobiť to, čo urobili a celú záležitosť, ktorá sa však nášho súčasného realizačného tímu netýka, vôbec netajili. Už som ale počul aj také reči, že to je výsledok našej "práce", že v rozhodnutí hráčov majú prsty súčasní trnavskí tréneri. Omyl, sám som už dávnejšie avizoval, že ak správna rada Spartaka bude chcieť, aby som pri mužstve pracoval aj naďalej, tak zostanem. A to aj v prípade zmeny na poste hlavného trénera v úlohe jeho asistenta. Pravda, ak si ma nový muž pri trnavskom kormidle za spolupracovníka vyberie."

Pravdepodobne nový tréner - ANTON JÁNOŠ:
"Bez komentára!"

Návrat