Pavol Pavlús na štyri roky do Viktorky Žižkov

Zmluvu s Viktoriou Žižkov ste podpísali na tri roky, no spomínali ste, že interes o vaše služby mali iné české prvoligové kluby. Môžeme dnes už prezradiť, ktoré?
Samozrejme, že môžem. Záujem bol s Liberca, ale i Jablonca. S mojím manažérom Zíkom sme sa spoločne rozhodli pre Prahu z jedného dôvodu. Povedali mi, že si to môžem zvážiť, ale predsa len v hlavnom meste budem viac na očiach, pokiaľ budem pravidelne hrávať. Inak všetko som nechal naňho, aj čo sa týka zmluvy a dohody s Viktóriou.

Určite viete, akú sumu musel pražský klub za vás Trnavčanom zaplatiť. Môžeme teda čiastku prezradiť?
Podľa slov môjho manažéra sú žiškovskí funkcionári s trnavskými dohodnutí, viem, samozrejme, aj na akej sume. Nechcel by som však niečo unáhliť a sumu medializovať.

Po účinkovaní v Liberci ste v ďalšom českom klube. S čím do Viktórie Žižkov prichádzate?
-Myslím si, že by som sa mohol presadiť do základnej zostavy. Napriek tomu, že na môj post je veľká konkurencia, ale trúfam si presadiť sa. Nerád by som vysedával na lavičke náhradníkov, veď toho už bolo hádam dosť. Záleží iba len a len na mne.

Na akých alebo akom poste ste prevažne hrávali?
Stále nastupujem na poste predstopéra. Za mnou je už len Šilhavý, ktorý svojimi skúsenosťami je stále platným hráčom. Spolupracovať s ním je doslova radosť, navyše je to férový chlap a skvelý futbalista.

A čo vaše zdravotné problémy s členkom a kolenom? Sú už minulosťou?
-Absolvoval som zatiaľ celú zimnú prípravu, žiadne zdravotné problémy ma nekvárili. Dúfam, že ani nebudú.

Návrat