Najsmutnejšia trnavská jar...

Začneme vlastne predposledným kolom jesene: Prešov 0:0. Pokračujeme štartami trojnásobného uchádzača o titul po zimnej prestávke na pôde súperov: Trenčín 0:0, Bardejov 0:0, Humenné 0:1, Ružomberok 0:2. Ak by to takto malo pokračovať, potom v budúcom stretnutí mimo Trnavu by malo byť - 0:3 v Nitre...
Ale nepredbiehajme! V mikrointerview s trnavským trénerom Petrom Zelenským dostávame jasné vysvetlenie: Už tretí raz, zdá sa, že takmer naisto, smutná jarná úloha. Perspektívy sa stratili skôr ako vlani a predvlani.
Peter Zelenský: "Toto ja naša - najsmutnejšia jar. Zo všetkých troch! Nepamätám takú trnavskú slabosť, akú sme, po Bardejove a Humennom, videli aj dnes." Ani my.
Nedostatok bojovnosti? Málo nasadenia? Hrá Spartak iba pred vlastným obecenstvom, lebo tam "musí"? Vedenie Trnavského tímu má tento názor: čert aby sa v tom vyznal! Doma bolo na jar tiež dvakrát bez gólov: 1. FC Košice 0:0, Inter 0:0. Veď v Trnave sa bojovalo! Môže však byť náhoda, ak nádejný majster nedá z jarných deviatych ligových súbojov v piatich ani gólik? Nebojovalo sa v Ružomberku? Čo päť žltých kariet proti "andelom"? To aspoň trochu svedčí o bojovnosti, túžbe. Či o bezmocnosti? Lebo aj vtedy sa hráč uchyľuje k nečistej hre, ak nestačí kondične! Malá výbušnosť sa navyše javí v trnavskej jarnej hre. Hráči sa priam vyparili. Akú-takú formu, či snahu upútať, má len Miroslav Karhan! Ostatné všetko je akési mdlé, pôsobiace únavou, zlou psychikou. "Musíme začať hľadať hráčov so srdcom pre trnavský futbal !" Je recept Petra Zelenského objavením kameňa múdrosti? Trnava smúti, Ružomberok sa raduje.

Návrat