Senegalčan SOULEYMANE FALL sa upísal na dva roky 'andelom' z Trnavy


Z obrannej formácie odišli v letnej prestávke Spartaku Trnava dve výrazné opory: libero Dušan Tittel do cyperskej Omonie Nikózia a stopér či lavý bek Miroslav Karhan do španielskeho Betisu Sevilla. Výrazné posily, až na Bystričana Poljovku, na vystuženie defenzívy 'andely' pred štartom Mars superligy nezískali, teraz však v dopĺňaní kádra pokračujú. So Spartakom totiž trénuje 30-ročný Senegalčan Souleymane Fall, naposledy hráč druholigových Levíc.
O eventuálnom príchode tohto stopéra nám manažér Trnavčanov Štefan Baťalík povedal: 'Áno, Fall je u nás, tréner Jánoš si ho vytypoval. S naším klubom už aj podpísal dvojročnú profesionálnu zmluvu. S Levičanmi sme sa nedohodli, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude prípad pre zmierovaciu komisiu SFZ, zasadnutie ktorej budeme na budúci týždeň iniciovať. Fall mal v Leviciach iba poloamatérsku zmluvu, dal z nej výpoveď k 1. augustu a od tohto dátumu mu platí dvojročná profesionálna zmluva v Trnave.'
Kormidelník Spartaka Anton Jánoš sa na margo Fallovho prípadu vyjadril: 'Pri posilňovaní musíme hľadieť predovšetkým na kvalitu, nie kvantitu. To v prípade Senegalčana Falla z Levíc platí, preto chceme, aby hral za Spartak.'
Odchod Falla určitenepotešil Levičanov, v minulej druholigovej sezóne patril nielen medzi najväčšie opory Slovana, ale aj medzi najlepších obrancov v druholigovej súťaži. 'Ak odíde, bude to pre nás citeľná strata. K dohode klubov zatiaľ naozaj nedošlo, na ťahu sú Trnavčania. Ak sa nedohodneme, bude mať čo robiť zmierovacia komisia,' povedal nám k celej záležitosti manažér Levičanov Jozef Zlatňanšký.
Mimochodom, Trnavčania by vo svojom mužstve radi videli aj stredopoliara Radovana Kocúreka z Prešova, na ktoréhopríchode vraj pracujú.

Návrat