Prvý tréning s Antonom Jánošom

ÚVOD. Termín začiatku tréningu v Trnave stanovili na tretiu popoludní. Hráči sa zvítali v kabíne už podstatne skôr. Mimochodom, zavítal medzi nich aj Dušan Tittel, ktorý od novej sezóny posilní cyperský tím Omonia Nikózia. Po povinnom vážení naklusali hráči do zasadačky na "uvítaciu reč". Po nej naskákali do autobusu a vydali sa smerom na šesť kilometrov od Trnavy vzdialené Voderady. Bydliska asistenta Petra Zelenského.

NOVINKY. Pokiaľ ide o posily, zatiaľ iba jediná: s mužstvom prvý raz trénoval obranca Martin Poljovka, v minulej sezóne hráč Banskej Bystrice. Na tréningu, naopak, chýbali brankár Susko (k mužstvu sa pripojí po dovolenke) a stredopoliar Horký (podľa vyjadrenia trénera Jánoša podstúpil nedávno vážny lekársky zákrok a je pod odborným dohľadom). Naopak, útočník Mačák medzi spoluhráčmi na štadióne síce bol, no kedže v Trnave mieni končiť, netrénoval. Novinkou je i to, že Brazílčan Fabio Luis Gomes sa stal v pondelok otcom. "Je to dcéra, volá sa Maria Lena," povedal na margo prvého prírastku do rodiny.

POD TAKTOVKOU JÁNOŠA. Exkormidelník žilinského MŠK Anton Jánoš mal v úlohe hlavného trénera Spartaka premiéru. Z jeho vyjadrení však vyžarovala zdržanlivosť. "Pokiaľ ide o ciele, zatiaľ stanovené neboli, spýtajte sa o tri týždne," povedal. Svoje prvé pocity zhrnul nasledovne: "Chvalabohu nie je teplo, akurát tie komáre..." Na otázku, či v dohľadnom čase zavítajú medzi spartakovcov aj Hluško zo Žiliny a Čišovský z Humenného, ktorých si v Trnave vytypovali, povedal: "Vaša orientácia je správna, no v hľadáčiku máme aj iných hráčov."

KÁDER. Na prvom tréningu sa novému trénerovi prezentovali títo hráči: Rzeszoto, J. Baláž, Leitner, Hrabal, Černáček, Jakirovič, Talda, Krištofík, Bališ, Bugár, J. Timko, Ujlaky, Tomovčík, Formanko, Poljovka (posila z B. Bystrice), M. Dian, Bestvina, Heriban (trojica z dorastu), Jedinák (návrat z hosťovania v Senci), Bukovič (z hosťovania v Šali), Hlaváč (z hosťovania v ŠKP Devín) a J. Pavlík (z tímu gréckeho druholigistu Panseraikos Seres).

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM. Až do konca týždňa sa budeme pripravovať doma. V Pondelok odchádzame na týždenné sústredenie do Zlatých Moraviec, do športového strediska Vionu. Tam odohráme tri prípravné zápasy: v utorok proti banskobystrickej Dukle, o deň neskôr s Nitrou a v sobotu proti Vionu. Po návrate budeme opäť doma, v termíne od 7. do 10. júla si odskočíme do maďarskej Taty, kde odohráme dva zápasy. S najväčšou pravdepodobnosťou proti Tatabányi a Székesfehérváru," načrtol kontúry prípravy spartakovcov generálny manažér Štefan Baťalík.

Návrat