Anton Jánoš pred ligou

1. Aký vplyv na momentálnu podobu hráčskeho kádra vášho mužstva má stav klubovej pokladnice? Ste s jeho zložením spokojný?
"Dovoľte, aby som sa - ak nie zasmial, tak aspoň počudoval - to nie je otázka pre mňa, ale pre funkcionárov klubu. Európsku kvalitu k nám nedotiahnete, len slovenskú, ale aj tú zase len v rámci trnavských možností, a tak to, čo sa v prestupovom termíne udialo, hovorí o celkovom dianí v Spartaku i o stave jeho klubovej pokladnice. Ak by prišli do nášho mužstva ešte dvaja-traja mnou vytypovaní hráči, bol by som so zložením kádra spokojný."

2. Nový ligový ročník sľubuje zvýšené napätie i nervozitu, nemáte obavy z toho, že sa bude v ňom bojovať všetkými možnými i nemožnými zbraňami?
"Na to sa treba pripraviť a mužstvo musí byť voči všetkým takýmto "zbraniam" odolné! Ako? Na našej strane musí byť kvalita, jej zodpovedajúca hra a s hrou stále viac a viac bodov. Čím viac bude spomenutých atribútov, tým menej bude obáv, čo však neznamená, že rôzne ´možnosti´ nemôžu zohrať v priebehu nastávajúceho ročníka svoju negatívnu rolu. O radikálnom reze do ligy sa malo uvažovať v minulosti, veď dvíhať počet jej účastníkov na šestnásť bolo zbytočné. Desať mužstiev stačí."

3. Čo by ste v tejto sezóne chceli zažiť a čo v nijakom prípade nie?
"Začnem od konca. V nijakom prípade sa nechcem trápiť s tým, že budem mať kopu zranených, že nebudem mať k dispozícii celý káder. Zažiť by som zase chcel plné tribúny, ktoré ani nie tak dávno vedeli ´vyrobiť´závideniahodnú trnavskú atmosféru."

4. Na čo sa budete v novej sezóne najviac spoliehať, čo by malo byť hlavnou prednosťou vášho mužstva?
"V návale práce som sa touto myšlienkou ešte detailne nezaoberal. Akosi nebol čas... Vychádzam však z toho, že trnavské mužstvo má svoju kvalitu, hráčom nechýbajú ani skúsenosti, veď väčšina má na svojom konte dostatok ligovch a aj medzinárodných zápasov. Podčiarkujem, že dostatok na naše slovenské pomery, ale i tak by mala byť práve skúsenosť našou najväčšou zbraňou."

5. Považujete za dôležité, či hrá váš tím atraktívny, príťažlivý futbal, alebo poznáte lepší recept, ako dostať viac divákov na tribúny ligových štadiónov?
"Žiadny lepší recept nepoznám! Atraktívny futbal a víťazstvá, to je jediná priama cesta k divákovi. Atraktívny, ale neúspešný futbal nikam nevedie."

6. Sú vaši hráči ochotní na sebe pracovať a napredovať, alebo ich musíte naháňať a dennodenne presviedčať o tom, čo je vo futbale dôležité?
"Ľahká otázka, ale ťažká odpoveď... V každom mužstve sa nájdu jedinci s čudným myslením, ktorí sa snažia veci zľahčovať. V životospráve, v tréningu i v zápasoch, a v tomto smere je ešte stále čo naprávať aj v Trnave."

7. Čo musí váš tím dokázať, aby ste mu po poslednom ligovom kole poďakovali, a čo, aby ste hráčov pozvali na oslavu?
"Keď sa v Trnave opäť ustáli priemer desaťtisíc divákov na zápas, potom nude dôvod nielen na poďakovanie, ale aj na oslavu! Reči o titule už bolo v Trnave dosť, teraz treba najskôr začať pre naplnenie tohto ciela opäť seriózne a tvrdo pracovať."

Návrat