FC Spartak Trnava - FC Nitra 1:0 (0:0)

Žiadny festival favorita sa v prvej polovici nekonal. Mladá Nitra stačila Spartaku kondične, herne a s pribúdajúcimi minútami narastalo jej sebavedomie, ktoré sa - aj keď len v zábleskoch - prejavilo v niekoľkých dobrých príležitostiach. Prvé problémy Suskovi narobil Ševčík už v 2. min, v 8. min pálil vedľa Benčík a Trnava dala o sebe vedieť možnosťami Taldu, Diana hlavou a Gomesa. V 14. min sa schyľovalo hádam ku gólu, ale Mucha začal svoje prvopolčasové čarovanie: po akcii Diana s Ujlakym sa postavil skvele do strely celkom voľného Gomesa. V 16. min Talda nevyužil sľubnú šancu, v 21. min ho nasledoval Dian, ktorý vystrelil pravačkou vedľa. A keď v 24. min Taldovi odskočila výborná Gomesova prihrávka a o tri minúty Kostka hlavou netrafil, bolo horúco aj pred Suskom. V 28. min však už mohlo byť znovu 1:0, ale Mucha vynikajúco vybehol proti voľnému Ujlakymu, a to nemal byť jeho posledný brilantný zásah. Kostka v 31. min ho hlavičkou síce neprinútil k zásahu, ale do konca polčasu zachránil zázračne pred Ujlakym i Gomesom, v 44. min vytisol Kostkovu hlavičku nad brvno, takže Spartak sa gólovo nepresadil. V 37. min mu naopak zatrnulo, keď výborný Hodúr prešiel jeho obranou a neprihral dobre a v 43. min stroskotala skvelá individuálna akcia Benčíka na finálnej prihrávke. Ani hneď po prestávke nemal Spartak ustlané na ružiach: v 48. min sa musel Susko naťahovať po strele Ölveckého a v 51. min zachraňoval trnavský brankár skvelým raflexom po strele Ed. Hrnčára. Hra Trnavčanov sa publiku nepáčila, začalo pískať a pískalo dlho, pretože v 62. min Ujlaky prekopol z priameho kopu, v 69. min Gomes prehlavičkoval bránu, to už však Trnavčania hrali "presilovku" po nútenom odchode Ölveckého. O necelé dve minúty po akcii na pravej strane trafil FORMANKO pravou (!) nohou nechytateľne Muchov ľavý horný roh, čím naklonil vážky stretnutia na trnavskú stranu, ale Spartak vonkoncom neovládol hru tak suverénne, aby si udobril nahnevaných fanúšikov.