Odíde z Trnavy Branislav Rzeszoto a Jaroslav Mačák ?

Brankár BRANISLAV RZESZOTO nevie, či mu dá Jánoš viac šancí, než dostal doteraz:


V tlači sa už objavila informácia, že možno od novej sezóny by ste mohli posilniť majstrovský Slovan. V akej polohe sa táto vec nachádza? Absolvovali ste s funkcionármi Slovana nejaké spoločné sedenia?
"Nie"

Dá sa teda chápať vaša prítomnosť na prvom tréningu Trnavčanov ako fakt, že z interesu Slovana napokon zišlo?
"So Spartakom mám ešte rok platnú zmluvu. Preto je úplne pochopiteľné, že som na prvý tréning prišiel."

Ste brankárskou dvojkou Kamila Suska. Myslíte si, že pod vedením nového trénera Jánoša dostanete medzi žrďami viac príležitostí?
"Ktovie... Možno hej, možno nie. To v tejto chvíli neviem."

Začnete novú sezónu v trnavskom drese?
"Neviem. Ale pokiaľ by som nemal pravidelne chytať, potom som pevne rozhodnutý odísť. Aj niekam na hosťovanie."

Ťažko predpokladať, že pri prípadnom odchode brankára Königa do zahraničia, by ste sa práve na Tehelnom poli stali jednotkou. Napokon, aspoň v takomto duchu sa prednedávnom vyjadril tréner belasých Stanislav Griga. Čo si o tom myslíte?
"Samozrejme, že hneď po príchode by tak nebolo. Nechytal som už takmer dva roky, takže s tým názorom súhlasím. Keby som však išiel od začiatku sezóny niekam na hosťovanie, prospelo by mi to. Rozchytal by som sa. Hádam potom by som sa tou jednotkou, a to mi verte, naozaj aj stal."


Útočník JAROSLAV MAČÁK už ďalej vysedávať na lavičke nemieni:


Na prvý tréning ste síce medzi svojich spoluhráčov zavítali, no s mužstvom ste napokon netrénovali. Prečo?
"Zmluva so Spartakom sa mi končí posledný deň v mesiaci a ja by som naozaj rád z Trnavy odišiel. Uprednostnil by som najradšej nejaký zahraničný angažmán, niečo mám aj rozpracované. Pochopiteľne, v tejto fáze konkrétny nebudem. Jedine v prípade, že by môj odchod do cudziny zlyhal, zmením dres v rámci našej ligy."

Aké sú dôvody vášho rozhodnutia?
"V Spartaku som už dosť dlho, ten však nie je najvážnejší. Podstatne viac ma mrzí, že v poslednom čase som veľa nehrával, z čoho pramenila moja nespokojnosť. Myslím si, že dosť som vysedával na lavičke, je čas odísť."

Nebude vám Spartak chýbať?
"To viete, že bude. Veď v trnavskom drese som strávil veľa pekných chvíľ."

Ak by pobyt v zahraničí napokon stroskotal, uvidíme vás v novej sezóne v drese bratislavského Interu? Do akej miery sú rozbehnuté vaše rokovania s funkcionármi z Pasienkov?
"Rokovania nie sú takmer vôbec rozbehnuté. Pod slovom ´rozbehnuté´ rozumiem fakt, že sú obe strany viac-menej vzájomne dohodnuté na určitých veciach. To, že som sa s niekým raz, prípadne dvakrát stretol, považujem iba za istý impulz, stále však neznamenajúci, že do toho klubu naozaj aj pôjdem."

Pripúšťate, že by ste mohli posilniť aj iného prvoligistu než Inter?
"Áno, pochopiteľne."

Ste z Ľubice pri Poprade. Môže to byť teda prvoligista vzdialenosťou najbližšie k vášmu domovu?
"V podstate áno."

Takže budete obliekať dres prešovského Tatrana, však?
"To v tejto chvíli nekomentujem!"

Návrat