Poljovka zakotvil v Trnave, Pavlík sa vrátil z hosťovania...

Obranca Martin Poljovka bol od začiatku presvedčený, že zakotví v Trnave.


Okrem Trnavčanov mali vraj o vás interes aj oba bratislavské tímy. Čo zavážilo, že ste uprednostnili Spartak?
"Pretože jeho ponuka bola najaktuálnejšia, ale i to, že prišla aj najskôr. Takmer od začiatku som bol presvedčený, že ju budem akceptovať. Veril som, že sa dohodneme."

Ovplyvnilo vaše rozhodovanie to, že trénerom Trnavčanov sa stal Anton Jánoš, pod ktorého vedením ste vhupli do ligy?
"Do istej miery áno. Navyše, okrem trnavských funkcionárov so mnou osobne debatoval aj on."

Nad čím ste dumali, keď ste po trnavskom trávniku kráčali prvýkrát do kabíny?
"Hoci ligu dlho nehrám, na štadión Spartaka sa rád vraciam. Na trnavský ´kotol´ mám príjemné spomienky - tu som absolvoval ligový debut a v drese Dukly odohral niekoľko vydarených zápasov."

V Spartaku ja niekoľkonásobne väčšia konkurencia, než bola v Dukle. Trúfate si na miesto v základnej zostave?
"Viem do čoho idem! Trnava patrí už niekoľko rokov medzi slovenskú špičku, uvedomujem si, je tu silná konkurencia. O svoje miesto sa však pobijem."

Ak by bolo na vás, kde by malo vyť vaše miesto v obrane?
"Na predstopérskom poste alebo na pravom kraji. To je mi jedno... Láka ma bojovať o popredné priečky, prípadne o tie úplne najvyššie. Mojimi výkonmi by som chcel Trnave pomôcť. Priznám sa, lákal ma aj európsky pohár."

Právo účasti v ňom si predsa vybojovali aj Banskobystričania...
"Ako rodený Bystričan som sa na takúto chvíľu odjakživa tešil. Konečne prišla a aj iróniou osudu - odchádzam... Aj to prináša život. Banskobystrická kapitola ja v tejto chvíli pre mňa na čas uzavretá."

Presne na dva roky. To je dĺžka platnosti vzťahu s Trnavou.


Stredopoliar JOZEF PAVLÍK okúsil atmosféru druhej gréckej ligy:


Krátko pred začiatkom minulej sezóny vás Spartak uvoľnil na hosťovanie do gréckeho druholigového tímu Panseraikos Seres. Ako sa vám darilo?
"Spomedzi osemnástich účastníkov sme skončili na siedmom mieste. Do prvej ligy postupovali tri tímy, nám postupová nádej zhasla päť kôl pred koncom. Hrá sa rýchlo, behavo, agresívnejšie než u nás. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol. Po mojom príchode boli v mužstve, ktorého klubovými farbami sú červená a biela, štyria cudzinci. Z nich popri mne ostal iba Dán Frandsen, v minulosti hráč FC Kodaň. Pre zaujímavosť: prípravu s nami absolvoval aj Hubert Ondua, niekdajší hráč Petržalky."

Na akom poste ste hrávali? Koľko ste dali gólov?
"V strede poľa. Tréner Archontidis, ktorý v minulosti šéfoval aj gréckej reprezentácii, ma poveroval raz defenzívnymi, inokedy ofenzívnymi úlohami. Skóroval som trikrát."

Hoci ste na prvý tréning Spartaka prišli, netrénovali ste. Pre zranenie?
"Nie, dostal som úľavy. V Grécku sa hrá nonstop od septembra do mája. Veľa sa cestuje, hoci na zápasy sme sa presúvali letecky. Ak k tomu prirátam odlišnosti v porovnaní s našou prípravou, je toho pre organizmus dosť. Počas tréningov som sa cítil, s takou intenzitou sa tam trénuje, akoby som bol v príprave..."

K Spartaku vás viaže rok platný kontrakt. Myslíte si, že tentoraz po návrate sa už konečne uplatníte? Predpokladáte, že vám tréner Jánoš dá šancu?
"To, či sa uchytím, nezávisí ani tak od trénera Jánoša, ale v prvom rade odo mňa samého. A ja sa budem snažiť, aby sa tak stalo!"

Návrat