Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou ďalší týždeň letnej prípravy...

Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou ďalší týždeň letnej prípravy pred novou sezónou. To, či bol úspešný, alebo neúspešný ukáže až čas. Výsledky prípravných zápasov, hoci tie nie sú až také dôležité, však čo-to napovedajú. Po domácej výhre nad nováčikom druhej českej ligy, prehral Spartak aj s tretím prvoligistom Prešovom, no aspoň dal konečne gól. Na prekvapenie však ťahala Trnava za kratší koniec aj v sobotu proti treťoligovým Zlatým Moravciam, čo nebývalo zvykom. Možno namietať, že Spartak nehral s tým najlepším, čo má a je v plnej príprave, no podobne je na tom aj jeho súper.
Je vidieť, že tréner Jánoš stále hľadá optimálnu zostavu a dáva šancu naozaj všetkým, veď v celej minulej sezóne nastúpilo v drese Trnavy 23 hráčov a počas leta si v niektorom zo zápasov zahralo už 26 futbalistov (a to ešte nehrali Bališ s Horkým, ktorí sa už zapojili do prípravy a kondičku naháňajú v bazéne). Po odchode Karhana (v sobotu sa oženil) a Tittela, ktorý sa pred zápasom s Ratíškovicami prišiel rozlúčiť s dnes už bývalými spoluhráčmi, je vidieť, kde tlačí Spartak topánka. Jediným istým novým hráčom je Martin Poljovka, ten však spomínanú dvojicu nahradiť nemôže. Sekundovať by mu mohol český futbalista Martin Špinar (doteraz hral v Dukle Příbram), ktorý nastupoval v príprave na poste stopéra. Záležať bude na tom, či si ho tréner Jánoš vyberie a či sa kluby dohodnú. Pritiahnuť nového hráča do Trnavy nie je v dnešnej dobe vonkoncom jednoduché a len toto leto prišla Trnava o niekoľkých futbalistov, ktorých mala vo výhľade. V spomínanom zápase s Baníkom sa v Trnave predstavil aj Teplanský z Topoľčian a Veselý zo Stropkova, ktorý sa zranil a už je naspäť doma.
Práve futbalisti Stropkova budú v tomto týždni ďalším súperom Trnavčanov v utorok o 17.00 hodine. Vo štvrtok pocestujú spartakovci do Šale a v pláne je aj stretnutie s Libercom. Dúfajme, že si Spartak svoju bilanciu o čosi vylepší, veď do začiatku ligovej súťaže a pohárových duelov už veľa času neostáva.


Návrat