FC Spartak Trnava - Vllaznia Škodra 2:0 (0:0)

Po remíze 1:1 v prvom stretnutí a najmä jeho priebehu sa čakalo, že Spartak si doma s albánskym súperom predsa len poradí. Dlho sa však len čakalo... Až po prestávke sa Spartaku podarilo predsa len prekonať albánske hradby. Trnavčania pritom začali ako bolo treba - útočne. Už v 4. min dobrú strelu Leitnera po spolupráci s Formankom zablokoval pred bránou Piša, a nasledujúci závar v päťke albánskeho vicemajstra ukončil Ujlaky len strelou nad. V 7. min stačil Mustafa "ukradnúť" loptu z nohy nabiehajúceho Taldu, a po desiatich minútach akoby sa spartakovský nápor zadrhol a rožky začali vystrkovať aj Albánci. Ich hru v strede dirigoval Cunga, zväčša hľadal prihrávkami nebezpečného Sinaniho, a preto bola škoda, že v 16. min po narážačke s Timkom ušla lopta Ujlakymu z kopačky až do rúk brankára Vllaznie. V 20. min, keď už začalo byť trnavské publikum nespokojné, pálil Hrabal vysoko nad, a dve ďalšie domáce akcie ukončili nepresná prihrávka a postavenie mimo hry. O štyri minúty neskôr vydoloval Gomes na Cungovi faul, no po rozohratí štandardnej situácie pálil Poljovka opäť nad. Potom prišla prvá žltá karta pre Formanka za dva zbytočné fauly, ale práve on mohol v 27. min ako prvý skórovať. Zľava sa dostal až pred Mustafu, no napálil len do jeho rúk. Bola to prvá strela, ktorá mierila medzi albánske žrde... V 31. min obecenstvo prvý raz zatlieskalo aj futbalistom Škodry, pretože predviedli akciu, ktorá mala oči a chýbalo jej len presnejšie zakončenie. V 33. min sa po rýchlom protiútoku a prihrávke Timka dostal do gólového brejku Gomes, ale namiesto rozumu volil silu, a lopta prefrčala pár centimetrov vedľa ľavej žrde. O minútu sa na hranici šestnástky uvoľnil Leitner, a pravačkou namieril pre zmenu tesne vedľa pravej žrde Mustafovej brány. V 37. min si po centri Leitnera na päťke nerozumeli Talda s Timkom, ale potom musel po rýchlom albánskom brejku gaštany z ohňa po strele Sinaniho vyťahovať Susko. Druhá strela medzi žrde hostí z kopačky Gomesa v 42. min letela priamo do rúk Mustafu, tretiu v 43. min albánsky brankár stačil Ujlakymu vytisnúť na tretí roh, a keď už v nadstavenom čase Timko v páde usmernil center Ujlakyho len do rúk Mustafu, bola polčasová bilancia trnavského úsilia viac ako rozpačitá. Po prestávke hľadal Spartak trinásť minút recept, ako prekonať sústredenú albánsku obranu, a podarilo sa mu to v pravú chvíľu. V 58. min sa pri ľavej postrannej čiare uvoľnil Formanko, v šestnástke si jeho ideálny center do voľného priestoru spracoval UJLAKY, a ľavačkou z desiatich metrov napálil pod brvno - 1:0. V 64. min potom vybojoval Bališ roh, a po jeho rozohratí sa lopta z kopačky strelca prvého gólu odrazila od ľavej žrde do poľa! Ak by smerovala do siete, bolo by po trnavských starostiach, pretože Spartak musel posledných 20 minút o postup tvrdo bojovať. V 72. min mal dokonca obrovské šťastie, keď centrovaná lopta Cungu prešla krížom cez päťku, a Susko so spoluhráčmi len tŕpol, či ju niekto z Albáncov dorazí do siete. Pokoj do trnavských radov mohol potom v 76. min priniesť ešte Pavlík, ale svoje sólo zásluhou Mustafu nedotiahol do úspešného konca. A keď si v 81. mni Miloti nabehol do uličky a prihral ešte lepšie stojacemu Osjovi, ktorý napálil len do bočnej žrde, spadol Trnavčanom ďalší kameň zo srdca. Na druhej strane štyri minúty pred koncom riadneho času napálil Horký po Ujlakyho spätnej prihrávke len do rukavíc Mustafu, a vzápätí ho po faule jedného z protihráčov vyniesli na nosidlách. Trnavčan sa po ošetrení na trávnik vrátil, a okamžite sa zapojil do gólovej akcie, keď kolmo vysunul Bališa, a jeho center od zadnej čiary dopravil do siete strelec večera UJLAKY. Definitívne tak posunul Spartak do 1. kola Pohára UEFA. Bodku za týmto súbojom dal potom nepremenením stopercentnej šance domáci Timko, ale nech je ako chce, spokojnosť zostala v Trnave.