Začína sa ďalší ročník Mars superligy...

Túto sobotu sa začne najvyššia futbalová súťaž a Spartak Trnava bude, samozrejme, pri tom. Trnavskí futbalisti vybehnú na banskobystrický trávnik, kde sa stretnú s domácimi vojakmi. Práve z tohto klubu prišla do Trnavy najväčšia prestupová ryba a vlastne jediná - obranca Martin Poljovka.
Trnavčania si v prípravných zápasoch už dlho neviedli tak zle, ako toto leto, novému trénerovi Jánošovi narobilo problémy zostaviť tú najoptimálnejšiu zostavu. Zdá sa však, že už má jasno. Na väčšie zmeny totiž už neostal čas a peniaze chýbajú dlhšie.
Novým kapitánom Trnavy sa stal Marek Ujlaky, a hoci nehrá v najoslnivejšej forme, mohol by sa konečne stať ťahúňom mužstva. Útočným dvojzáprahom zostane tandem Gomes - Timko, a popri nich by mohli vyrásť mladíci Dian a Bukovič, ktorí majú budúcnosť ešte pred sebou. Najväčšie vrásky na čele Antona Jánoša však po odchode skúseného Tittela s Karhanom určite narobila obranná formácia. Na poste libera sa vystriedali viacerí hráči, dokonca Pavlík, či Bališ. Táto pozícia im príliš nesedela a na uvoľnené miesto "posledného" zrejme "zasadne" Jaroslav Hrabal, hoci ani jeho hra nebola bez chýb. Do kádra Spartaka pre tento ročník sa dostali mnohí zaznávaní odchovanci, ktorí pôsobili v rôznych kluboch a spolu s nimi dostali šancu aj dorastenci. Či sa jej chopia, to ukáže až čas.
Sezóna 1999/2000 bude na Slovensku určite zaujímavá už od začiatku. Veď vypadáva až sedem mužstiev a kto nebude hrať o špicu tabuľky, bude hrať o záchranu. Všetci v Trnave by radi videli, že aj Spartak bude mútiť vodu v boji o titul, ale realisti budú spokojní aj s miestom v kľudnej časti tabuľky. Vybudovanie nového mužstva netrvá týždeň, ani mesiac a verní fanúšikovia sú určite ochotní obetovať aj celú sezónu, aby mohli byť o rok pri tom, keď bude Spartak bojovať o titul.
Mužstvo Spartaka opustili Tittel, Karhan, Mačák a Tomovčík. Škoda odchodu posledných dvoch futbalistov, lebo svoju kvalitu určite majú.
Najväčším problémom sa v Spartaku ukazuje obrana. Nahradiť stopérsku dvojicu Tittel - Karhan bude zrejme dlhodobejšia záležitosť.
Posledné zápasy odohral na stopérskom poste M. Špinar, no nepresvedčil a odchádza späť do Dukly Příbram. Podobne sú na odchode Černáček (Senica?), Heriban (Piešťany?) a hráči, ktorí boli v Trnave na skúšku: Teplanský (Topoľčany), Veselý (Stropkov).
Do zálohy prišiel navrátilec z Grécka Jozef Pavlík. Naopak, do kádra sa nezmestil legionár Sergej Jakirovič. Tento chorvátsky futbalista si môže hľadať nový klub. V tej istej situácii sa ocitol i Ondrej Krištofík.


Návrat