Tomovčík predsa hráčom Interu!

Útočník Rastislav Tomovčík, ktorý prejavil krátko po vlaňajšej sezóne interes zameniť dres trnavského Spartaka za žlto-čierne farby bratislavského Interu, sa napokon predsa len presúva na Pasienky. Hoci ešte pred týždňom to vyzeralo tak, že ostane medzi "andelmi" až ko konca svojho kontraktu so Spartakom a ten má ešte dvojročnú platnosť.
"Počas víkendu sa však vedenia klubu dohodli na jeho prestupe," povedal nám generálny manažér Spartaka Štefan Baťalík. Podrobnosti dohody ale bližšie konkretizovať nechcel.
Prestup Tomovčíka na Pasienky teda možno označiť za prekvapujúci, pretože tréner Trnavy Jánoš sa po svojom príchode k mužstvu vyjadril, že so službami dvadsaťšesťročného útočníka pre budúcu sezónu ráta.
"Existovali rôzne varianty. Momentálne sa zaujímame skôr o hráčov do obrany, v strede poľa i v útoku máme posty zdvojené. No neprináleží mi, aby som odchod Tomovčíka komentoval," reagoval Anton Jánoš. Na otázku, či sa nedal Tomovčík v Trnave udržať, povedal: "To je skôr otázka pre vedenie klubu."
Rastislav Tomovčík si už v pondelok odkrútil na Pasienkoch dve tréningové sústa. "O odchode zo Spartaka rozhodlo to, že pod taktovkou predchádzajúceho trénera Galisa som nehrával. Je pravda, že s trénerom Jánošom, ktorý ma chcel už predtým do Žiliny, sme spolu debatovali a on ma presviedčal, aby som v Trnave zostal. Ja som sa však rozhodol pre odchod. Od pôsobenia v Interi očakávam, že dostanem šancu hrávať pravidelnejšie," povedal Tomovčík. Na otázku, či pri prestupe do Interu rozhodli aj lepšie finančné podmienky, než aké mal v Trnave, povedal: "Nie, nie sú medzi nimi veľké rozdiely."
Pre úplnosť dodávame, že napriek snahe Interu o trojročný kontrakt Tomovčík podpísal napokon zmluvu s platnosťou na dva roky.


Návrat