Utečie Trnavčanom po majstrovskom titule aj účasť v Pohári UEFA?

Po prehre 0:2 v Žiline kormidelník Trnavčanov Peter Zelenský povedal:
"Je koniec sezóny, a našim hráčom, bohužiaľ, odchádzajú sily. Nedarí sa nám a popri tom bojovnosť a chcenie nie sú na takej úrovni, ako by to malo byť. Doma, kde pred nami majú súperi predsa len rešpekt, ešte dokážeme zápas uhrať a otočiť i za nepriaznivého stavu, u súperov to už nejde."

Pred stretnutím pod Dubňom rozvírila slovenskú futbalovú hladinu skutočnosť, že hráči Spartaka napísali vedeniu klubu i žilinskému trénerovi Antonovi Jánošovi - momentálne už trénerovi Spartaka Trnava -
list, v ktorom vyjadrili svoju nevôlu s jeho chystaným príchodom. Nemohol byť i tento fakt dôvodom ich horšej koncetrácie na zápas v Žiline?
"Myslím si, že to by na hráčov vplývať nemalo. Nevidím dôvod, pre ktorý by sa nemohli na stretnutie koncentrovať. Áno, urobili to, čo urobili, rozhodli sa tak sami, no neviem, prečo by nad tým mali rozmýšlať práve počas zápasu!"

Hoci tréner "andelov" P. Zelenský bez obrúska priznal, že trnavskému kolektívu chýba dnes sila, bojovnosť, chcenie, morálka, zdá sa nepochopiteľné, že jeho zverenci nesiahnu do rezervoára síl v boji o účasť v Pohári UEFA. Po sobote sa na Spartak bodovo dotiahli Košičania a ľahko sa môže stať, že Trnavčanom ujde po vysnívanom titule aj účasť v pohárovej Európe...
"Jednoducho je to tak, uniká nám už aj Pohár UEFA. Naše výkony sú aké sú, nedobré. Hráme naozaj zle. Titul sme premrhali v Bardejove a v Humennom, mať z týchto zápasov šesť bodov a nie jeden, dnes by sme už mali Pohár UEFA v suchu. Najbližšie hostíme doma Prešov, a záležať bude aj na tom, ako zahrá košický 1. FC v Trenčíne."


Kameň do Krištofíkovej hlavy!

Štvrťhodinu pred koncom stretnutia pod Dubňom sa vrátil k trnavskej lavičke vedľa sa rozcvičujúci záložník Spartaka Ondrej Krištofík a držal sa za hlavu. Z tribúny za striedačkami na štadióne žilinského MŠK toriž podľa tvrdenia Trnavčana priletel kameň a trafil 32-ročného hráča do hlavy! Krištofík si odniesol primitivizmus jedného z "tiežfanúšikov" Žiliny rozbitou hlavou, čo kapitán Spartaka Dušan Tittel po zápase v kabíne rozhodcov uviedol aj v zápise o stretnutí. Ako zaplatí za nedisciplinovanosť svojho diváka žilinský MŠK, ktorý sa proti "andelom" predviedol vo výbornom svetle, o tom rozhodne disciplinárna komisia SFZ.

Návrat